بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 30 می 2019 | 19:55 ب.ظ
شهرداری‌های استان قزوین به دنبال درآمد پایدار باشند
شهرداری‌های استان قزوین به دنبال درآمد پایدار باشند استاندار قزوین گفت: عمده درآمد شهرداری‌های استان قزوین ناپایدار است و با کوچکترین نوسانی در حوزه اقتصاد با مشکل مواجه می شود، از این رو باید با اتخاذ راهکارهایی به دنبال رفع این مشکل باشند.

شعارسال: استاندار قزوین گفت: عمده درآمد شهرداری‌های استان قزوین ناپایدار است و با کوچکترین نوسانی در حوزه اقتصاد با مشکل مواجه می شود، از این رو باید با اتخاذ راهکارهایی به دنبال رفع این مشکل باشند.

عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در نشست با شهرداران استان قزوین افزود: شهرداری‌ها باید به دنبال درآمد پایدار باشند تا بتوانند با چشم اندازی بلند مدت، مدیریت جامعی بر سیاست‌های شهری اعمال کنند.

وی اضافه کرد: مردم مخاطب اصلی شهرداری‌ها هستند و به همین علت اگر رکودی در صنعت ساختمان اتفاق بیفتد، درآمدهای شهرداری با کاهش چشمگیری مواجه می‌شود.

زاهدی با بیان اینکه اوضاع اقتصادی امسال به مراتب بدتر از سال قبل خواهد بود، اظهار داشت: اعتبار عمرانی کل کشور در سال جاری ۴۵۰ هزار میلیارد ریال بود که نصف این اعتبارات برای جبران خسارات ناشی از سیل اختصاص یافت و با وجود رکود اقتصادی فعلی باید تدابیر دیگری برای حل مشکلات اعتباری شهرداری‌ها اندیشیده شود.

استاندار قزوین همچنین گفت: شهرداری‌ها دارای یکسری هزینه‌های کلان هستند که می‌توانند برای تسویه آنها به جای استفاده از اعتبارات نقدی، از اوراق تسویه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه تهیه و تجهیز ماشین آلات آتش نشانی برای شهرها از جمله شهرک تازه تأسیس مهرگان ضروری است، اظهار داشت: از همان ابتدای ساخت این شهرک باید امکانات و تجهیزات لازم برای خاموش سازی آتش در ساختمان‌های بلند مرتبه آن اندیشیده می‌شد و اکنون نیز باید خلأ کمبود تجهیزات و امکانات آتش نشانی این شهرک هرچه سریع‌تر جبران شود.

زاهدی وضعیت ماشین آلات شهرداری‌ها را نامناسب ارزیابی کرد و گفت: لازم است که گزارشی جامع از وضعیت ماشین آلات شهرداری‌های استان تهیه شود تا برای رفع آن تصمیمات جدی بگیریم.

مسئول ارشد اجرایی استان در ادامه صحبت‌های خود به آسیب‌های اجتماعی در حوزه شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت: شهرداری‌ها باید در جمع آوری معتادان متجاهر اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار قزوین به حواشی رد صلاحیت گزینه پیشنهادی شهرداری الوند، اشاره کرد و افزود: در مورد این گزینه، هیچ‌گونه اقدام سیاسی صورت نگرفت و فرد مورد نظر به خاطر رشته تحصیلی خود نتوانست صلاحیت احراز این سمت را کسب کند.

زاهدی با بیان اینکه مدیران باید در مواقع بحرانی ریسک پذیر باشند، اظهار داشت: بدون خطرپذیری هم فرصت‌ها از دست می‌رود و هم شدت خسارات افزایش خواهد یافت بنابراین باید مدیران در هنگام بروز بحران‌ها قاطعانه و خارج از موانع دست و پاگیر قانونی تصمیم گیری کنند.

وی به وقوع سیلاب در روزهای ۱۱ و ۱۲ فروردین ماه سال جاری اشاره کرد و افزود: مدیران استان از ابتدای وقوع این بحران با تحرک و پویایی خوبی، بحران سیل را مدیریت کردند و باید از زحمات آنها در این زمینه تقدیر و تشکر کرد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: تصمیمات به موقع در زمینه مدیریت سیلاب سبب شد تا سد نیمه تمام نهب در تاکستان آبگیری شده و از خسارات بیشتر به شهرها جلوگیری به عمل آید.

زاهدی همچنین از دستگاه‌های اجرایی و شهرداران خواست تا حضور پرشورتری در راهپیمایی روز قدس داشته باشند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری برنا، تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۸ ، کدخبر:۸۵۲۱۰۱ www.borna.news،


منبع :: شهرداری‌های استان قزوین به دنبال درآمد پایدار باشند

خبر جدید  تأثیر منفی افزایش قیمت‌ها بر ادامه کار طرح‌های گازرسانی قزوین
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,