بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 ژوئن 2019 | 20:30 ب.ظ
آموزش سفال در کارگاه سفالگری عتیق البرز/تاثیر سفالگری در بهبود بیماری‌های اعصاب و روان
آموزش سفال در کارگاه سفالگری عتیق البرز/تاثیر سفالگری در بهبود بیماری‌های اعصاب و روان ایلنا: مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: علاوه بر ساخت کاشی‌های هفت‌رنگ در کارگاه سفالگری، آموزش افراد در دستور کار استادکار قرار دارد.
آموزش سفال در کارگاه سفالگری عتیق البرز/تاثیر سفالگری در بهبود بیماری‌های اعصاب و روان

مدیرکل میراث فرهنگی استان قزوین گفت: علاوه بر ساخت کاشی‌های هفت‌رنگ در کارگاه سفالگری، آموزش افراد در دستور کار استادکار قرار دارد.

علیرضا خزائلی در حاشیه افتتاح فاز جدید کارگاه سفالگری عتیق شهرستان البرز در گفتوگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: این سفالگری متعلق به یکی از استادکاران هنر سفال است که در ساخت کاشیهای هفت رنگ مساجد و ابنیه تاریخی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار میگیرد.

خبر جدید  خسارت سرما به برخی از اراضی کشاورزی و باغات استان / بوئین زهرا 2 درجه و آوج 4 درجه زیر صفر

وی افزود: سفالگر کارگاه عتیق شهرستان البرز از سفالگرانی است که از کشور سوریه به ایران آمده و در شهرستان البرز استان قزوین مستقر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ادامه داد: با توجه به فضای موجود در کارگاه سفالگری برای ۲۵ نفر اشتغال ایجاد میشود و آموزش افراد هم در این فضا در دستور کار استادکار قرار دارد.

خبر جدید  ۹ نشان کشوری از آن رزمی‌کاران قزوینی

خزائلی اضافه کرد: طی هماهنگی صورت گرفته با آموزش و پرورش شهرستان البرز مقرر شده دانشآموزان مدارس این شهرستان از کارگاه سفالگری بازدید کنند.

وی خاطرنشان کرد: کار با سفال جزء هنرهایی محسوب میشود که در بهبود بیماریهای اعصاب و روان و بیش فعالی موثر است.

این مسئول تصریح کرد: با ارتباط خوبی که با مراکز درمانی و بهزیستی استان قزوین وجود دارد، بیماران مبتلا به بیماریهای اعصاب و روان از کارگاه سفالگری بازدید خواهند داشت که در اتان قزوین این مهم انجام شده است.

خبر جدید  ۸۸ درصد واحدهای صنعتی قزوین را صنایع متوسط و کوچک تشکیل می‌دهند


منبع :: آموزش سفال در کارگاه سفالگری عتیق البرز/تاثیر سفالگری در بهبود بیماری‌های اعصاب و روان

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,