بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: شنبه 12 ژانویه 2019 | 01:01 ق.ظ
۹۰۹ کودک مشکوک به تنبلی چشم در قزوین شناسایی شدند
۹۰۹ کودک مشکوک به تنبلی چشم در قزوین شناسایی شدندمدیر کل بهزیستی استان قزوین با اشاره به نیمه رسیدن اجرای طرح پیشگیری تنبلی چشم در این استان گفت: تاکنون ۹۰۹ کودک مشکوک به تنبلی چشم شناسایی شده‌اند.

شعار سال:علیرضا وارثی با اشاره به نیمه رسیدن اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در استان قزوین اظهار کرد: ۱۲ هزار و ۴۶۷ کودک سه تا شش سال به پایگاه‌های پیش‌بینی شده در استان قزوین مراجعه کرده‌اند که از این تعداد، ۹۰۹ کودک مشکوک به تنبلی چشم شناسایی شده‌اند. وی تعداد مشمولان طرح پیشگیری از تنبلی چشم را ۶۹ هزار کودک سه تا شش سال دراستان قزوین ذکر کرد و افزود: دستیابی به هدف پوشش حداقل ۸۰ درصد گروه هدف که حداقل ۵۵ هزار کودک می‌شود به نظر تعداد افرادی که تاکنون مراجعه کرده‌اند، بسیار کم است.

خبر جدید  اجرای طرح ویژه نوسازی مسکن در روستاهای قزوین کند است

مدیر کل بهزیستی استان قزوین ادامه داد: به نظر می‌رسد آگاه‌سازی خانواده‌ها می‌تواند در ترغیب آن ها به حضور در پایگاه‌های سنجش موثر باشد.مدیر کل بهزیستی استان قزوین اضافه کرد: در سال ۹۷ نیز طرح پیش از موعد در روستاهای شهرستان‌های قزوین (الموت و طارم ) و تاکستان آغاز شده و سایر شهرستان‌ها نیز از مهر ماه کار در روستاها را آغاز می‌کنند.

خبر جدید  سیلاب ۲۷ میلیارد تومان به جاده های استان قزوین خسارت زد

وارثی خاطرنشان کرد: گروه مشمول طرح پیشگیری از تنبلی چشم، نیمه دوم ۹۱ تا پایان اسفند ۹۴ است.وی بیان کرد: تعداد کودکانی که در سال ۹۷ باید تحت پوشش طرح مذکور قرار گیرند، ۶۹ هزار کودک است. این مسئول تعدادپایگاهای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سال ۹۷ را حدود ۱۰۰ پایگاه برشمرد و تصریح کرد: در این طرح، ۱۵۰ مربی سنجشگر، ۲۰ بینایی‌سنج همکار و یک پزشک همکار شرکت کرده‌اند.

خبر جدید  طرح مدیریت موردمعتادان بی بضاعت بصورت پایلوت در قزوین اجرا میشود

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار ۱۹ دی ۹۷، کد مطلب: ۷۱۳۵۵۲، www.ilna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , ,