بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۸:۵۰ ب.ظ
مواد مخدر سرمایه‌های اجتماعی را بشدت تهدید می‌کند
مواد مخدر سرمایه‌های اجتماعی را بشدت تهدید می‌کند قزوین- سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین گفت: مواد مخدر تهدید سرمایه‌های اجتماعی است که باید مبارزه با آن با مشارکت و برنامه ریزی همه دستگاه‌ها جدی گرفته شود.
مواد مخدر سرمایه‌های اجتماعی را بشدت تهدید می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که روز یک شنبه در استانداری قزوین برگزار شد، گفت: مواد مخدر یکی از عوامل مهم و اثرگذار در تهدید سرمایه‌های اجتماعی است که برای مقابله با آن همه دستگاه‌های متولی باید وارد کار شوند.

وی افزود: مواد مخدر مانند سرطان بسرعت می‌تواند مجموعه بزرگی را درگیر کرده و هزینه‌های زیادی را به کشور و مردم تحمیل کند لذا از کنار آن نباید بی تفاوت عبور کنیم و یا مبارزه با آن را آسان بدانیم.

حبیبی تصریح کرد: اگر سلامت مردم به عنوان بزرگترین سرمایه اجتماعی با مصرف مواد مخدر و ترویج آن دچار آسیب و تهدید شود شاهد آسیب‌های بزرگ اجتماعی در جامعه خواهیم بود که همه مدیران و مردم را درگیر خواهد کرد.

وی گفت: مقابله با اعتیاد با دستور و بخشنامه ممکن نیست و در شرایطی که پدیده اعتیاد به روش تهاجمی و شیوه‌های جدید همه گروه‌های سنی را در معرض تهدید قرار داده باید ما نیز با شیوه‌های مبارزه جدید به جنگ آنها برویم.

حبیبی یادآور شد: اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در پیشگیری از اعتیاد نقش مهمی دارد و در این میان نهادهای فرهنگی و رسانه‌ها نقش تعیین کننده‌ای دارند.

وی اظهار داشت: برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر برای استفاده از مشارکت‌های مردمی در سال جدید بزودی از سوی دبیر ستاد ابلاغ خواهد شد تا در دستور کار متولیان قرار گیرد.

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری قزوین افزود: با توجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان در هنگام عزام مبلغ به مناطق مختلف استان باید از این ظرفیت برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم برای مقابله با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی بخوبی استفاده کرد.

حبیبی گفت: عزم مسئولان استان قزوین در مقابله با پدیده اعتیاد جدی است و دستگاه قضائی و پلیس با قاطعیت با فروشندگان و توزیع کنندگان مواد مخدر مقابله خواهد کرد.

کد خبر ۴۵۹۰۷۷۵


منبع :: https://www.mehrnews.com