بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۲:۵۹ ق.ظ
مسایل و موانع ساماندهی زمین شقایق در شورای شهر قزوین بررسی شد
مسایل و موانع ساماندهی زمین شقایق در شورای شهر قزوین بررسی شد قزوین – ایرنا – سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: مساله زمین شقایق و موانع ساماندهی آن در نشست شنبه شب پارلمان محلی مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.
مسایل و موانع ساماندهی زمین شقایق در شورای شهر قزوین بررسی شد

سیده منیره قوامی شنبه شب در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زمین شقایق هم اکنون وضعیت مناسبی از نظر فضای سبز و محوطه ندارد و مکان آن نیز تبدیل به محیطی برای انجام انواع بزهکاری و آسیب های اجتماعی شده است.
وی اضافه کرد: به دنبال همین موضوع با توجه به اینکه قرارداد پیمانکار این زمین پایان یافته است، اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در این نشست موضوع را مطرح کرده و به دنبال ساماندهی آن هستند.
قوامی ادامه داد: این زمین در مالکیت شهرداری نیست و برای تعیین تکلیف قطعی نیز با چند مشکل مواجه است.
وی اضافه کرد:یکی از مشکلات این زمین وجود حریم گاز و برق در محوطه آن است که اجازه عملیات نمی دهد و از سوی شرکت برق و گاز نیز به شهرداری اعلام شده است.
این مسئول با بیان اینکه هرگونه اقدام عمرانی در این فضا نیازمند هزینه های فراوان است، گفت: با توجه به اینکه شهرداری تملکی بر این زمین ندارد و از سوی دیگر خطرات زیادی برای این زمین محتمل است شهرداری نمی تواند حدود ۲۵ میلیارد ریال صرف ساماندهی آن کند.
قوامی خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر قزوین به منظور تعیین تکلیف این زمین توافق کردند که ابتدا باید مدیریت و پیمانکار آن مشخص شود و سپس برای بازپیرایی آن اقدام گردد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: اگرچه شورا مخالف هزینه کردن مبالغ بالا برای این زمین هستند که علاوه بر اینکه در تملک مدیریت شهری نیست دارای حریم گاز و برق نیز هست.
وی اظهار داشت: همانطور که در سیلاب اخیر بخش زیادی از خسارات ناشی از رعایت نکردن حریم رودخانه ها و ساخت و ساز در اطراف آنها بود رعایت نکردن حریم نفت، گاز و برق در چنین زمین هایی هم خطرات جبران ناپذیری داشته و سلامت مردم را در خطر قرار می دهد.
قوامی افزود: در نشست شورای شهر در خصوص این موضوع به جز دو تن از اعضا که موافق کاربری ورزشی برای این زمین بودند بقیه چنین نظری نداشتند و وجود حریم را خطری برای این نوع کاربری ها دانستند.
۷۳۸۸* ۶۱۰۱


منبع :: http://www.irna.ir