بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۳ ب.ظ
بیش از ۱۲۰۰ نفر از زندانیان قزوین آموزش‌های مهارتی دریافت کردند
بیش از ۱۲۰۰ نفر از زندانیان قزوین آموزش‌های مهارتی دریافت کردند مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین گفت: نتیجه تفاهم میان سازمان فنی و حرفه‌ای و زندان‌ها در سال گذشته ارائه آموزش مهارتی به هزار و ۲۱۶ نفر از زندانیان استان قزوین بود که به میزان ۱۵۰ هزار و ۶۸۸ نفر ساعت آموزش‌ دریافت کردند.
بیش از ۱۲۰۰ نفر از زندانیان قزوین آموزش‌های مهارتی دریافت کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، منصور جلیلوند ظهر امروز با تشریح میزان آموزشهای ارائه شده به زندانیان استان اظهار داشت: ایجاد انگیزه، امید به زندگی و اشتغال آنان پس از آزادی هدف عمده ما برای ارایه آموزشهای مهارتی در زندانهای استان است.

وی بیان کرد: اقشار آسیب پذیر، زندانیان آزاد شده و یا خانواده زندانیان جامعه هدف آموزشهای فنی و حرفهای بوده که با هدف توسعه کارآفرینی، حمایت از افراد واجد شرایط بیکار و پیشگیری از وقوع جرم صورت میگیرد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفهای استان قزوین گفت: تفاهمنامهای میان سازمان زندانها و فنی و حرفهای با هدف ایجاد شرایط اولیه برای اشتغال، توانمند سازی، جلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان و گرایش به اعتیاد، بزهکاری، خلاف و کاهش آسیبهای اجتماعی منعقد شده است تا با همکاری این دو سازمان اقدامات تأمینی و تربیتی استان صورت گیرد.

وی بیان کرد: نتیجه تفاهم میان سازمان فنی و حرفهای و زندانها در سال گذشته ارائه آموزش مهارتی به هزار و ۲۱۶ نفر از زندانیان استان قزوین بود که به میزان ۱۵۰ هزار و ۶۸۸ نفر ساعت آموزش دریافت و تحقق ۱۳۰ درصدی ارائه آموزشهای مهارتی صورت گرفت.

جلیلوند تاکید کرد: ارائه آموزشهای مهارتی در زندانها و اصرار سازمانهای اجتماعی بر سواد آموزی و جلب زندانیان در تحصیلات رسمی و حتی آکادمیک و مهارت اموزی به منظور جلوگیری از گرایش مجدد این قشر به اعتیاد و بزهکاری بوده تا ضمن تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی زمینه اشتغال انها نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: در جوامع کنونی کاهش فقر، رشد اقتصادی، توزیع عادلانه درامد، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری از موارد بسیار مهمی بوده که بر معیست انسانها تاثیرگذار است و در این میان نیروی انسانی توانمند میتواند در مسیر توسعه همه جانبه کشور بر تمام این شاخصها تاثیر مثبت داشته باشد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com