بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ | ۰۳:۱۲ ق.ظ
حامیان داعش سپاه را تروریست می دانند
حامیان داعش سپاه را تروریست می دانند قزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: داعش تحت حمایت کسانی قرار دارد که سپاه پاسداران را تروریست می‌خوانند و هنرمندان متعهد باید این خوی استکباری را افشا کنند.
حامیان داعش سپاه را تروریست می دانند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفتر امام جمعه قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی روز سه شنبه در دیدار رئیس حوزه هنری و جمعی از هنرمندان استان قزوین به مناسبت آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی با تبریک حلول ماه شعبان، اعیاد شعبانیه و روز پاسدار اظهار کرد: کسانی که پیش از انقلاب اسلامی با رژیم دست‌نشانده شاه مبارزه می‌کردند، پس از انقلاب اسلامی لباس پاسداری پوشیدند.

وی با اشاره به رشادت‌های پاسداران در دفاع مقدس افزود: پاسداران در دفاع مقدس دلاوران میدان جنگ علیه دشمن بودند و پس از آن هم راهی دفاع از حرم شدند و از همه مستضعفان جهان و مسلمانان مظلوم حمایت کردند.

امام جمعه قزوین به حضور گسترده پاسداران در مناطق سیل‌زده اشاره کرد و گفت: امروز شاهدیم رئیس جمهور آمریکا این عزیزان را در لیست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد در حالی‌که داعشی هایی که جز ویرانی، خرابی، کشتار، بی‌رحمی و خیانت پیامدی نداشتند، تحت حمایت آمریکا قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: در این مرحله نیازمند حضور هنرمندان با فرماندهی بزرگانی چون شهید آوینی که امروز روز شهادت ایشان است، هستیم و این زمان عصر پرچم داری و میدان‌داری هنرمندان است.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: خداوند در کلام کارش را با هنر آغاز کرد و هر کاتبی که قرآن می‌نویسد کارش ارزشمند می‌شود، هر قاری که قرآن قرائت می‌کند کارش تحسین‌برانگیز می‌شود و هر مفسری که اسرار قرار را بیان می‌کند شگفتی می‌آفریند.

امام جمعه قزوین اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی هنرمندان را پا به پای اهالی انقلاب دیده‌ام و در دفاع مقدس نیز این عزیزان حضور جدی داشتند و با قلم، شعر، فیلم و عکس به حمایت از دفاع مقدس و انقلاب پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: شهید آوینی به عنوان یک هنرمند حضور جدی در میدان‌های جنگ داشت و فقط از دور نظاره‌گر جنگ نبود و به همین خاطر آثار ارزشمند و ماندگاری خلق کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه هنرمندی امام حسین (ع) سرمایه ارزشی همه هنرمندان است، گفت: هنرمندی امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل (ع) و یاران باوفای ایشان بود که حضرت زینب (س) فرمودند من جز زیبایی چیزی ندیدم.

در این دیدار علی هوشمند رئیس حوزه هنری استان قزوین هم گزارشی از برنامه‌ها ی هفته هنر انقلاب اسلامی ارائه کرد.

کد خبر ۴۵۸۶۴۲۸


منبع :: https://www.mehrnews.com