بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۴ ب.ظ
مردم قزوین از نزدیک شدن به رودخانه و سد زیاران خودداری کنند
مردم قزوین از نزدیک شدن به رودخانه و سد زیاران خودداری کنند معاون حفاظت و بهره برداری از منابع آبی استان قزوین گفت:با توجه به بارش باران در هفته آینده، مردم از نزدیک شدن به رودخانه و سد زیاران، حوضچه‌های تغذیه مصنوعی و کانال‌های آبیاری به‌طور جدی خودداری کنند.
مردم قزوین از نزدیک شدن به رودخانه و سد زیاران خودداری کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین،به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان قزوین،یداللهملکیبا اعلام این خبر افزود:هر ساله در اردیبهشت ماه آب سد طالقان به سد زیاران و رودخانههای پایین دست منتقل میشد، اما با توجه به بارشهای گسترده بهاری، امسال زودتر از موعد تخلیه آب پشت سد آغاز شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ۱۴۵ متر مکعب بر ثانیه آب وارد سد طالقان می‎شود که این میزان در چند روز گذشته ۴۵ متر مکعب بر ثانیه بود.

ملکی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مهار سیلاب خروجی سد طالقان اشاره کرد و گفت: از امروز ظهر حدود ۱۰ متر مکعب بر ثانیه آب از سد طالقان به سد زیاران منتقل میشود و از آبیک تا تاکستان هم ۱۱ حوضچه تغذیه مصنوعی به مساحت ۱۲۰ هکتار با دبی ورودی ۹ متر مکعب بر ثانیه تغذیه می‎شوند و مابقی آب خروجی سدهای طالقان و زیاران وارد رودخانههای استان خواهد شد.

معاون حفاظت و بهرهبرداری از منابع آبی آب منطقهای استان پیش‎بینی کرد که با خروجی ۱۵مترمکعب بر ثانیهای آب، رودخانهها و حوضچههای مصنوعی استان از سد طالقان تغذیه شوند.

وی ادامه داد: با توجه به این میزان ورودی آب باید مردم هوشیارتر بوده و از نزدیکی به سد زیاران، کانال های آبیاری و حوضچه های تغذیه مصنوعی پزهیز نمایند.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com