بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۴:۲۴ ق.ظ
سن اعتیاد به مواد مخدر در شهرستان قزوین کاهش یافته است
سن اعتیاد به مواد مخدر در شهرستان قزوین کاهش یافته است قزوین – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری قزوین گفت: توزیع قرص های متادون توسط افراد متخلف در سطح شهرستان قزوین موجب شده است سن اعتیاد به مواد مخدر کاهش یابد.
سن اعتیاد به مواد مخدر در شهرستان قزوین کاهش یافته است

به گزارش ایرنا عباس افلاطونی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان قزوین که در فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: معمولا این قرصها برای ترک دادن معتادان از مواد مخدر کاربرد دارند، اما اگر توسط افراد سالم استفاده شوند عوارض گوناگونی از خود به جای می گذارند و در مواردی نیز منجر به اعتیاد دائم آنها به مواد افیونی می شوند.
وی افزود: فعالیت مراکز ترک اعتیاد برای کاهش آسیب های مواد مخدر قابل تقدیر است و قطعا این مراکز در جلوگیری از افزایش معتادان متجاهر نقش مهمی ایفا می کنند اما باید تدابیر لازم برای جلوگیری از نشت قرصهای متادون به خارج از چرخه ترک اعتیاد اتخاذ شود.
معاون فرماندار اضافه کرد: امیدواریم مراکز یاد شده به سهم خود با اجرای دقیق قرارداد درمان معتادان از دسترسی افراد غیر معتاد به قرصهای متادون کاملا جلوگیری کنند.
افلاطونی افزود: در شرایط کنونی هیچ کس از آسیب های گوناگون مواد مخدر در امان نیست و به هر اندازه که میزان شیوع مواد مخدر در جامعه افزایش یابد، احتمال گرفتاری تک تک شهروندان نیز بیشتر خواهد شد.
۶۱۰۱


منبع :: http://www.irna.ir