بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۰ ب.ظ
سی‌وهفتمین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان استان قزوین برگزار شد
سی‌وهفتمین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان استان قزوین برگزار شد گروه فعالیت‌های قرآنی – رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان قزوین گفت: سی‌وهفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز آموزش پرورش استان قزوین با حضور ۸۰۰ دانش‌آموز برگزار شد.
سی‌وهفتمین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان استان قزوین برگزار شد

سیوهفتمین دوره مسابقات قرآنی دانش آموزان استان قزوین برگزار شد

بنایی، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان قزوین در گفتوگو با ایکنا از قزوین، اظهار کرد: سیوهفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز آموزش پرورش استان قزوین با حضور ۸۰۰ دانشآموز در ۱۵ رشته برگزار شد.
وی افزود: امسال هم طبق سنوات گذشته مرحله استانی مسابقات قرآنی دانش آموزان بعد از برگزاری مرحله آموزشگاهی و منطقهای در کانون رشد آموزش و پرورش استان قزوین آغاز شد.
بنایی افزود: در این مرحله از مسابقات ۸۰۰ دانش آموز در ۱۵ رشته قرائت تحقیق، حفظ ویژهف حفظ عمومی، صحیفه سجادیه، ترتیل و رشته های دیگر حضو دارند.
وی با بیان اینکه نفرات برتر این مسابقات در تابستان سال آینده به مرحله کشوری راه خواهند یافت، تصریح کرد: یکی از رسالتهای اصلی آموزش و پرورش، آموزش قرآن کریم در همه مقاطع تحصیلی است.
این مسؤول ادامه داد: با توجه به ابلاغ حفظ جزء ۳۰ قرآنتوسط وزارت آموزش و پرورش، بیش از ۳۰ هزار دانش آموز تا به امروز از این طرح استقبال کردهاند.
وی در پایان آموزش احکام عملی نماز در مقطع ابتدایی و برگزاری محافل انس با قرآن را از دیگر برنامههای قرآنی آموزش و پرورش در مدارس استان بر شمرد و ادامه داد: ۱۵ دارالقرآن دانش آموزی در استان فعال است و دانشآموزانی که می خواهند فعالیتهای فوق برنامه در حوزه قرآنی داشته باشند می توانند به آن مراجعه کنند.
انتهای پیام


منبع :: http://qazvin.iqna.ir