بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۵ ق.ظ
تعهدات بیمه‌های تکمیلی به فرهنگیان منصفانه نیست
تعهدات بیمه‌های تکمیلی به فرهنگیان منصفانه نیست مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: متاسفانه تعهدات بیمه‌های تکمیلی به فرهنگیان و به ویژه بازنشستگان آموزش و پرورش اصلا معقولانه نیست، به طوریکه در برخی مشکلات درمانی نظیر دندانپزشکی خیلی ضعیف است.
تعهدات بیمه‌های تکمیلی به فرهنگیان منصفانه نیست

شعارسال: مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: متاسفانه تعهدات بیمه‌های تکمیلی به فرهنگیان و به ویژه بازنشستگان آموزش و پرورش اصلا معقولانه نیست، به طوریکه در برخی مشکلات درمانی نظیر دندانپزشکی خیلی ضعیف است.

طی روزهای گذشته اخباری مبنی بر تحصن معلمان در مدارس قزوین در راستای تحقق مطالبات صنفی و پرداخت حقوق معوقه آنها مطرح شده که برای پیگیری موضوع با مدیرکل آموزش و پرورش استان مصاحبه‌ای انجام شده است.

خیرالله رحمانی درمورد تحصن معلمان در مدارس اظهار کرد: اینکه فرهنگیان دارای مطالبات به حقی هستند بر کسی پوشیده نیست، اما اخبار منتشر شده پیرامون عدم حضور معلمان در کلاس‌های درس را تکذیب می‌کنیم.

وی افزود: براساس اخبار واصله از مناطق، تعدادی از معلمان در زنگ تفریح مدارس با در دست گرفتن دست نوشته و پلاکارد و انتشار آن در فضای مجازی اعتراض خود را نسبت به مشکلات معلمان نشان دادند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به علل اعتراض معلمان عنوان کرد: عدم تطابق حقوق فرهنگیان با تورم و گرانی، پایین بودن سقف بیمه‌های تکمیلی و تعهدات آنها در قبال فرهنگیان و به ویژه بازنشستگان، بحث عدالت آموزشی و عدم پرداخت حق التدریس معلمان دلیل اعتراض معلمان است‌.

وی تصریح کرد: متاسفانه تعهدات بیمه‌های تکمیلی به فرهنگیان و به ویژه بازنشستگان آموزش و پرورش اصلا معقولانه نیست، به طوریکه در برخی مشکلات درمانی نظیر دندانپزشکی خیلی ضعیف است.

رحمانی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مشکلات معلمان گفت: مطالبات معوقه سال ۹۶-۹۷ نیروهای بسته حمایتی یا خرید خدمات با توجه به مصاحبه‌های وزیر و معاون پشتیبانی وزیر مقرر شده تا پایان سال جاری پرداخت شود.

وی در پایان گفت: ما پیگیر رفع مشکلات بوده و به نمایندگی از جامعه شریف فرهنگیان پیگیر رفع مشکلات و احقاق حقوق آنها از طریق مسئولان وزارتخانه هستیم، اما تعیین کننده میزان بودجه و تصمیم گیرنده نیستیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری صبح قزوین ، تاریخ انتشار : ۱۵اسفند ۹۷، کد خبر:۳۳۴۳۸۳ www.sobheqazvin.ir،


منبع :: http://shoaresal.ir