بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۵۱ ق.ظ
نهادینه‌شدن فرهنگ انفاق موجب رفع محرومیت و فقر می‌شود
نهادینه‌شدن فرهنگ انفاق موجب رفع محرومیت و فقر می‌شود مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: نهادینه‌شدن فرهنگ انفاق رفع محرومیت و فقر را به‌دنبال دارد.
نهادینه‌شدن فرهنگ انفاق موجب رفع محرومیت و فقر می‌شود

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از کمیته امداد استان قزوین، مجید مؤمنی زکات را فریضهای واجب دانست و بیان کرد: شاید زکات آنطور که باید و شاید در جامعه ترویج نشده، ولی در چند سال گذشته تلاش شده این خلأ با اقدامات مختلف فرهنگی و اجتماعی برطرف شود.

وی ادامه داد: زکات باید در جامعه تبیین و تشریح شود؛ چراکه با اجرای این فریضه الهی شاهد رشد کمی و کیفی جامعه در ابعاد مختلف خواهیم بود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: اگر اقتصاد اسلامی را بهخوبی دنبال کنیم، انفاق را در این اقتصاد محور میبینیم و به اصل اساسی برکت در این فرایند اقتصادی خواهیم رسید که با هیچیك از معادلات ریاضی دنیوی قابل فهم نیست.

مؤمنی توضیح داد: اکنون در شبکه بانکی کشور سودهای چند ده درصدی داده میشود، حال آنکه خداوند سبحان انفاق را تجارت با خود معرفی کرده و وعده سود درصدی نداده است.

وی تصریح کرد: اگر جامعه به خمس، زکات و سایر وجوه شرعی بیش از شرایط حاضر توجه کند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: اگر انفاق و وجوه شرعی مانند خمس و زکات در اقتصاد جامعه جایگاه خود را پیدا کند، دیگر فقیری در جامعه نخواهیم داشتبه بیان دیگر نهادینهشدن فرهنگ انفاق رفع محرومیت و فقر را بهدنبال دارد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲/


منبع :: http://ana.ir