بانک پاسارگاد
شعار سال
تاریخ انتشار: شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۰ ق.ظ
امام جمعه قزوین: مسئولان نظارت بر بازار شب عید را تشدید کنند
امام جمعه قزوین: مسئولان نظارت بر بازار شب عید را تشدید کنند امام جمعه قزوین با اشاره به اهمیت دستاوردهای انقلاب و به ذلت نشستن صهیونیست‌ها گفت: مسئولان باید بر بازار شب عید نظارت جدی داشته باشند.
امام جمعه قزوین: مسئولان نظارت بر بازار شب عید را تشدید کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیتالله عبدالکریم عابدینی ظهر امروز در خطبههای نماز جمعه قزوین اظهار داشت: تقوا و پرهیزکاری باید در زندگی مورد توجه باشد در حالی که مشارکت افراد در امور خیر نیز باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به فرارسیدن ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) بیان کرد: حضرت صدیقه کبری (س) از جایگاه ویژه ای نزد خداوند برخوردار بوده و آیات مستقلی در خصوص ایشان نازل شده است و در مسیر ولایتمداری حضرت جانش را فدا کرد تا سرمشق دیگران باشد.

امام جمعه قزوین ادامه داد: در احترامی که دین برای والدین قائل شده، سهم پدر و مادر یکسان نیست و مادر سهم بیشتری دارد و رسول گرامی اسلام (ص) درباره اینکه نیکی به چه کسی فایده بیشتری دارد فرمودند احترام به مادر فایده بیشتری دارد و این را سه بار تکرار کردند و سپس احترام به پدر را مطرح فرمودند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: جایگاه پدر و مادر باید با نگاه مهندسی دین به خوبی شناخته و مورد توجه قرار بگیرد، حقوق خانواده یعنی رعایت جایگاه پدر و مادر و اجرای احکامی که خدای متعال درباره احترام به والدین بیان فرموده است.

عابدینی با اشاره به برخی دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: امروز کشور ایران در ردیف کشورهای حامی مستضعفان قرار گرفته و با عزت و عظمت در مقابل استکبار جهانی ایستادگی میکند.

وی تصریح کرد:انقلاب اسلامی کشتی نجات ملت ایران شد و با روشنگری ما امروز صهیونیستها به خاک ذلت نشستهاند و اگر انقلاب به پیروزی نمیرسید به عزت و اقتدار و استقلال دست نمییافتیم.

امام جمعه قزوینخطاب به مسئولان استان قزوین تأکید کرد: شرایط معیشتی برای مردم بسیار سخت است و همانطور که مردم به مسئولان استان مراجعه می کنند، به ما نیز مراجعه میکنند.

عابدینی با بیان اینکه مردم وظیفه شناس هستند و سیره رسول خدا (ص) و ائمه اطهار (ع) را رعایت میکنند، افزود: مسئولان میباید نظارت جدی داشته باشند تا در آستانه عید، شرایط برای مردم سختتر نشود.

انتهای پیام/ن


منبع :: https://www.tasnimnews.com