بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 اکتبر 2020 | 14:25 ب.ظ
۲۶۸واحد تولیدی در قزوین تسهیلات رونق تولید دریافت کردند
۲۶۸واحد تولیدی در قزوین تسهیلات رونق تولید دریافت کردندرییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۲۶۸واحد تولیدی استان در سال۹۸ – ۹۹ از تسهیلات رونق تولید به مبلغ ۷۱۸میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزالله افضلی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که با حضور سعید شیرکوند معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهوری در استانداری برگزار شد، گفت: قزوین در پرداخت این تسهیلات از نظر تعداد، رتبه پنجم و از نظر مبلغ، رتبه هشتم کشور را دارد و سهم استان ۶.۸دهم درصد از نظر تعداد و ۴.۹دهم درصد از نظر مبلغ بوده است.
افضلی بیان کرد: در پرداخت تسهیلات بازسازی و نوسازی نیز به ۳۸واحد در مجموع به مبلغ یک هزار میلیارد و ۲۴۷میلیون تومان پرداخته شده و استان، رتبه پنجم کشور را در این زمینه دارد.
او افزود: در تسهیلات تبصره ۱۸ نیز ۳۳واحد صنعتی و ۳۶واحد کشاورزی از این تسهیلات بهره مند شده اند.
افضلی با اشاره به برگزاری منظم جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال جاری، افزود: تاکنون ۱۰جلسه این ستاد به ریاست استاندار و ۲۸جلسه به ریاست معاون اقتصادی استاندار برگزار شده که ۲۴۷مصوبه برای ۱۵۳واحد داشته است.
این مقام مسئول گفت: از این مصوبات، ۱۵۸مورد معادل ۶۴درصد آنها اجرایی شده و ۸۹مصوبه معادل ۳۶درصد کل مصوبات در دست اقدام یا انجام نشده است.
او با اشاره به این مصوبات به تفکیک موضوع، افزود: ۲۵مصوبه در خصوص سرمایه در گردش، ۷ مورد در بخش سرمایه ثابت، ۱۰۵مورد برای تعیین تکلیف بدهی، ۱۴مورد امور مالیاتی، ۷مورد تامین اجتماعی و … بوده است. رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به اهم اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ۶ماه امسال، افزود: فعال سازی ۴۱واحد تولیدی که ۲۱واحد در شهرک‌ها و مابقی در خارج از شهرک‌ها قرار دارند و تقسیط بدهی پنج ساله ۳۸واحد تولیدی استان از جمله این اقدامات بوده است.
در ادامه این جلسه، مشکلات چند واحد تولیدی استان مورد بررسی قرار گرفت. ۴۶
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  مهلت ثبت نام بنگاه‌های فرهنگی در سامانه کارا تمدید شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: