بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 آگوست 2019 | 16:42 ب.ظ
یک طرح آب‌وخاک در شهرستان آوج افتتاح شد
یک طرح آب‌وخاک در شهرستان آوج افتتاح شدهم‌زمان با چهارمین روز از هفته دولت در مراسمی با حضور استاندار قزوین یک طرح آب‌وخاک در شهرستان آوج افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

هم‌زمان با چهارمین روز از هفته دولت در مراسمی با حضور استاندار قزوین یک طرح آب‌وخاک در شهرستان آوج افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین؛ هم‌زمان با چهارمین روز از هفته دولت در مراسمی با زاهدی استاندار، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، علیرضایی فرماندار آوج مسئولین استانی و شهرستانی پروژه آبیاری کم‌فشار در روستای قمیشلو از توابع بخش آبگرم این شهرستان افتتاح شد.

خبر جدید  آیا پیوست زیست‌محیطی «سافاری پارک» مورد تأیید است؟

طرح سامانه آبیاری کم‌فشار در سطح ۲۶۰ هکتار از اراضی گندم، جو و ذرت این شهرستان اجرا شده که برای آن ۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است که از این میزان ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات سال ۹۶ و یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل خودیاری تأمین شده است.

خبر جدید  قطعی برق برخی مناطق استان قزوین از فردا

گفتنی است؛ طرح سامانه نوین آبیاری اراضی طرح عمومی روستای قمیشلو از نوع کم‌فشار در سطح ۲۶۰ هکتار، با استفاده از حقابه از چهار حلقه چاه آب کشاورزی مجاز تأمین می‌شود که لوله‌های پلی‌اتیلن و کلیه لوازم و تجهیزات به‌کاررفته در طرح نیز از شرکت‌های داخلی مورد تائید وزارت جهاد کشاورزی تأمین شده است.

خبر جدید  آغاز برداشت انگور از 25 هزار هکتار از باغات شهرستان تاکستان

با اجرای این طرح علاوه بر بهبود کمی و کیفی محصول، کاهش مصرف سموم، کود شیمیایی و استهلاک ماشین‌آلات، میزان ۵۰۰ هزار مترمکعب آب صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین اجرای این طرح علاوه بر تداوم تولید و تثبیت اشتغال؛ زمینه اشتغال غیرمستقیم برای ۲۵ نفر در منطقه را فراهم می‌کند.

انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,