بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 11 دسامبر 2020 | 11:50 ق.ظ
پرونده هفت سنگان به نوعی پرچم مبارزه با رانت و فساد است
پرونده هفت سنگان به نوعی پرچم مبارزه با رانت و فساد استمسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی گفت: سوژه هفت سنگان در کشور بسیار بزرگ شده و به نوعی پرچم مبارزه با رانت و فساد است؛ بنابراین برخورد قانون با متخلفان نیز باید بسیار محکم باشد.

مهدی بردبار، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی فرهنگیان استان قزوین در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به پرونده هفت سنگان گفت: ورود نماینده انقلابی، ولی فقیه استان به بحث هفت سنگان یک نوع محوریت و وحدت را بین جریان دانشجویی و مردم خواهان عدالت برای مقابله با فساد آشکار زمین خواری در قزوین ایجاد کرد که خوشبختانه در گام نخست شاهد صدور رای بدوی از سوی مقامات قضائی بودیم.   بیشتر بخوانید: «هفت‌سنگان» چند قدم تا عاقبت به خیری / تیغ دستگاه قضا برای همکاران متخلف قزوینی ماجرای زمین‌خواری در هفت سنگان به کجا رسید / تجاوز به خیابان؛ از قلم جامانده! سنگ‌اندازی مسئولان قزوین برای برملا نشدن حقایق هفت سنگان / طولانی شدن روند رسیدگی زمین‌خواری
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید رجایی تصریح کرد: سوژه هفت سنگان در سطح کشور بسیار بزرگ شده و به نوعی پرچم مبارزه با رانت و فساد است لذا به موازات اهمیت موضوع برخورد قانون با متخلفان نیز باید بسیار محکم و قاطع باشد. حکم بدوی به نوبه خودش امید آفرین بود، اما این در حالی است که امیدوارم دستگاه قضا نسبت به برخی ابهامات موجود در حکم روشنگری انجام دهد.
بردبار تصریح کرد: ماجرای هفت سنگان نمونه بارز یک فساد سیستمی بین متولیانی است که مجری و ضابط قانون بوده‌اند آن وقت دقیقا در همان زمانی که کارگران یک شرکت تولیدی در اطراف اراضی هفت سنگان شدیدا با مشکلات معیشتی و مالی دست و پنجه نرم می‌کردند آقایان در اوج وقاحت فکر ساخت عمارت و ویلا را در سر می‌پروراندند.
این فعال دانشجویی اظهار کرد: فساد مردابی زیر پای مردم است اگر با فساد هفت سنگان شدیدا، صراحتا و به سرعت برخورد نشود، به یقین تاثیر منفی بر قشر تهی‌دست خواهد گذاشت و یک نکته دیگر اینکه حالا که نوعی امید به جامعه تزریق شده خوب است دستگاه قضا با همین قاطعیت پرونده هفت سنگان را به پایان برساند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  بازگرداندن صدها هکتار از اراضی تصرف شده/ ارسال گزارش مجلس درباره زمین خواری به قوه قضائیه
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , ,