بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 9 می 2019 | 11:19 ق.ظ
هرگونه موازی کاری با دفاتر پیشخوان دولت باید متوقف شود
هرگونه موازی کاری با دفاتر پیشخوان دولت باید متوقف شوداستاندار قزوین گفت: علت مراجعه کم مردم به دفاتر پیشخوان، ارائه خدمات مورد نظر از سوی دستگاه اجرایی است بنابراین هرگونه موازی کاری در این رابطه باید متوقف شود.

شعار سال: عبدالمحمد زاهدی روز سه شنبه در نشست شورای راهبری مدیریت قزوین افزود: به طور حتم با برون سپاری امورات دولتی به دفاتر پیشخوان رضایت مندی بیشتر جامعه را کسب کرد و همچنین مردم می توانند از خدمات یکسان و برابری برخوردار باشند.
وی اضافه کرد: با برون سپاری خدمات از سوی ادارات و با کاهش تصدی گری دستگاه های اجرایی می توان به توسعه و پیشرفت و آبادانی کشور دست یافت.
زاهدی با بیان اینکه تصدی گری یک الزام اجتماعی است،اظهار داشت: اگر دستگاه هایی مانند شهرداری دفاتر پیشخوان داشته باشند، بسیاری از مراجعات مردمی کاهش یافته و امکان مدیریت و فرصت تفکری بهتری برای مجموعه مدیران شهری فراهم می شود.
استاندار قزوین تاکید کرد: در خصوص تصدی گری امورات دولتی به دفاتر پیشخوان همه تابع قانون هستند و اگر دستگاهی مدعی است که قوانین خاصی برای عدم واگذاری خدمات خود به این دفاتر را دارد باید ارائه کند.
زاهدی خاطرنشان کرد: باور خیلی از افراد جامعه این است که حتما باید رییس بوده و خودشان کارهای ارباب رجوع را انجام دهند، درحالی که وظایف دولتی برای مردم فرصت فکر کردن را از مدیران می گیرد و امکان کشف راه های جدید در راستای حل مشکلات را کاهش می دهد.
استاندار قزوین با بیان اینکه باید در رویکردهای خود در حوزه های اداری تجدید نظر کنیم،یادآور شد: توسعه نیاز به الزاماتی دارد که باید به آن تن داد و خیلی از کشورهای توسعه یافته ۵۰ سال پیش این الزامات را انجام داده اند درحالی که هنوز ما اندرخم یک کوچه هستیم و باید این رویه را تغییر دهیم.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا، تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۹۸، کد مطلب: ۸۳۳۰۷۲۰۹: www.irna.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  هیچ دستگاه اجرایی حق ایجاد وقفه در کار صنایع را ندارد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , ,