بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۵۴ ب.ظ
نماز عید سعید فطر در قزوین برگزار شد
نماز عید سعید فطر در قزوین برگزار شد قزوین- نماز باشکوه عید سعید فطر به امامت آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مردم روزه دار و مؤمن و انقلابی استان قزوین پس از یک ماه عبادت و بندگی خداوند و روزه داری امروز چهارشنبه با برگزاری نماز عید فطر ماه رمضان را با
عبادت به پایان رساندند.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز عید فطر که در بلوار شهید لشگری قزوین برگزار شد با شکرگزاری به درگاه الهی به پاس درک ماه ضیافت الهی اظهار داشت: اگر فرصت عبادت و بندگی در ماه رمضان را پیدا کردیم باید شکر گزار خداوند باشیم زیرا هیچ انسانی از آینده خود مطلع نیست و نمی‌داند سال دیگر چه سرنوشتی دارد و آیا موفق به روزه داری خواهد شد.

عابدینی تصریح کرد: داشتن قدرت تشخیص حق از باطل و خوبی از بدی از الطاف الهی است و باید شکرگزار باشیم و از خدا بخواهیم همواره در مسیر درست گام برداریم.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: ماه رمضان فرصتی برای خودسازی و توبه بود و باید این روحیه معنوی را در سایر ماه‌های سال نیز حفظ کنیم و به خدا نزدیک شویم.

وی گفت: به برگزاری برخی آئین‌ها مانند نماز جمعه و نمازهای عید فطر و قربان در اسلام تاکید زیادی شده و همه باید در آنها شرکت کنند و با اقامه این نمازها به صورت جماعت نمادی از همبستگی و با هم بودن را به نمایش بگذارند.

آیت الله عابدینی از حضور مردم و همکاری ائمه جماعات، هیئت امنای مساجد، نمازگزاران و مسئولان در برپایی نماز عید فطر به صورت یکپارچه تشکر و بر پرداخت زکات فطره تاکید کرد.

۱۴ و ۱۵ خرداد روزهای تاریخی و نقطه عطف انقلاب است

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه با گرامیداشت روز ۱۴ خرداد گفت: ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی از غم انگیز ترین روزهای انقلاب است که مردم با رهبر بزرگوار خود وداع کردند اما خداوند لطف دیگری شامل ملت کرد و حضور حضرت آیت الله خامنه ای در جایگاه رهبری توانست تداوم بخش مسیر امام باشد.

وی بسیاری از ویژگی‌های رهبری را با امام راحل مشترک دانست و اظهار داشت: دین داری، شجاعت، دور اندیشی و توجه به مستضعفان از خصوصیاتی است که هم در امام راحل و هم رهبری وجود دارد و توانسته انقلاب را به خوبی هدایت کند.

عابدینی یادآور شد: بصیرت و آینده نگری از دیگر ویژگی‌های امام (ره) و مقام معظم رهبری است و توجه به توطئه دشمنان و خنثی کردن آن با درایت و هوشمندی مقام ولایت حرکت انقلاب را تداوم بخشیده است.

وی افزود: به لطف ایستادگی ملت، هدایت رهبری و الطاف الهی هر روز شاهد اقتدار ایران اسلامی، انتقال پیام انقلاب و آگاهی ملت‌های مسلمان و ایستادگی آنها در برابر ظالمان هستیم و امیدواریم بزودی شاهد نابودی رژیم‌های ستمگر باشیم.

عابدینی گفت: تقویت مقاومت اسلامی و گسترش آن در منطقه با الهام از انقلاب اسلامی محقق شده و به یاری خداوند امیدواریم هر روز شاهد موفقیت‌های روز افزون ملل مستضعف جهان بر ستمگران باشیم.

کد خبر ۴۶۳۳۶۵۵


منبع :: نماز عید سعید فطر در قزوین برگزار شد