بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 11 دسامبر 2020 | 10:46 ق.ظ
مالیات بنگاه‌های اقتصادی استان قزوین در جیب تهران
مالیات بنگاه‌های اقتصادی استان قزوین در جیب تهراناستاندار قزوین از وصول مالیات استان قزوین در تهران گلایه کرد و از کمیته درآمد‌های استان قزوین خواست تا میزان مالیات پرداختی استان قزوین در تهران را مشخص کند.

شعار سال:هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین اظهار کرد: مبنای پرداخت مالیات باید بر اساس محل استقرار صنایع باشد.

وی افزود: برخی واحدها و بنگاه‌ها مالیات خود را در تهران پرداخت می‌کنند و قزوین از این محل بی نصیب می‌ماند این در حالی است که باید مالیات بر مبنای محل استقرار بنگاه، به همان استان تعلق بگیرد.

استاندار قزوین ادامه داد: اینکه مالیات بنگاه‌های مستقر در استان قزوین در تهران و دیگر استان‌ها پرداخت می‌شود نشانگر ضعف دستگاه‌های نظارتی و مالیاتی است و باید جلوی این کار گرفته شود.

خبر جدید  برای حمایت از خبرنگاران وام قرض الحسنه چهار میلیون تومانی پرداخت می شود

وی عنوان کرد: حتماً باید کمیته درآمدهای استان به طور دقیق میزان مالیات‌های بنگاه‌های مستقر در استان که در تهران وصول شده است را مشخص و اعلام کند.

مقام عالی دولت در استان قزوین با اشاره به میزان پایین درآمدهای برخی دستگاه‌ها در استان قزوین عنوان کرد: باید علت این درآمد پایین مشخص شود تا در صورتی که عواملی غیر از کرونا از جمله مدیریت ضعیف باعث وصول پایین درآمدها شده با مدیر مربوطه برخورد شود.

وی گفت: برای محاسبه میزان صادرات استان قزوین باید تمامی داده‌های مرتبط تجمیع و یک عدد واحد و مشترک اعلام شود اما در شرایط فعلی میزان صادرات استان بر اساس دو داده صادره از گمرک و یا صادره با کارت بازرگانی افراد مستقر در استان سنجیده می‌شود.

خبر جدید  تراکنش‌های مالی مشکوک رصد شود

جمالی پور با اشاره به تحقق ۴۷ درصدی برنامه صادرات در سال جاری تصریح کرد: باید همه ظرفیت‌های استان قزوین در حوزه صادرات اعم از صنعت و کشاورزی به میدان آورده شود.

وی ادامه داد: متأسفانه بخشی از صادرات استان قزوین نیز از استان‌های دیگر انجام می‌شود و به همین دلیل باعث می‌شود تا گزارش‌های صادراتی استان قزوین کام، جامع و مثبت دیده نشود.

خبر جدید  فضای مجازی نباید جولانگاه تفرقه شود/ تقدس تریبون‌ها را حفظ کنید

استاندار قزوین افزود: باید داده‌های صادراتی در استان قزوین نجمیع شود تا به یک آمار و داده واحد در این حوزه دست یابیم.

استاندار قزوین در پایان با اشاره به اجرای طرح کاداستر در قزوین یادآور شد: اجرای دقیق این طرح می‌تواند مانع بروز فساد از جمله زمین خواری بشود.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر ، تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ، کدخبر: ۵۰۷۱۳۸۱، www.mehrnews.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: