بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: دوشنبه 26 آگوست 2019 | 16:42 ب.ظ
ماجرای شرکت‌های برکت شال، شیر سحر و تک پرس قزوین به کجا رسید؟
ماجرای شرکت‌های برکت شال، شیر سحر و تک پرس قزوین به کجا رسید؟نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قزوین به‌منظور بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان از جمله شرکت برکت شال (کشمش و فراورده‌های آن)، شرکت فرغون‌سازی «تک‌پرس» و شرکت «شیر سحر» تشکیل و ضمن بررسی مشکلات این شرکت‌ها تصمیمات مقتضی برای آن گرفته شد.

نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قزوین به‌منظور بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان از جمله شرکت برکت شال (کشمش و فراورده‌های آن)، شرکت فرغون‌سازی «تک‌پرس» و شرکت «شیر سحر» تشکیل و ضمن بررسی مشکلات این شرکت‌ها تصمیمات مقتضی برای آن گرفته شد.
به گزارش ایسنا منطقه قزوین، نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قزوین با حضور حجت‌الاسلام نورالله قدرتی مدیرکل دادگستری استان و رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان قزوین، محمد قاسمی دادستان قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی و امنیتی استانداری و مسئولان استانی در سالن جلسات دادگستری کل استان قزوین برگزار شد.
در این جلسه ضمن بررسی ضرورت انجام تشریفات ثبتی قبل از واگذاری اراضی در شرکت‌های شهر صنعتی آخرین وضعیت شرکت کنتورسازی و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی شرکت فولاد آذرتاک، شرکت برکت شال (کشمش و فراورده‌های آن)، شرکت فرغون سازی تک پرس و شرکت شیر سحر مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات مقتضی برای آن‌ها گرفته شد.
شرکت برکت شال
شرکت برکت شال با ۲۳ سال سابقه فعالیت پیش از این از جمله شرکت‌های موفق بود و چندین بار نیز به‌عنوان صادرکننده نمونه و واحد صنعتی نمونه استان معرفی‌شده بود؛ اما به دنبال برخی از مشکلات مالی مجبور به استفاده از تسهیلات بانکی شده و مدتی بعددر بازپرداخت بدهی و سود این تسهیلات دچار مشکلات عدیده و همین امر موجب ایجاد بحران در این شرکت شد.
بر این اساس با تصمیم ستاد اقتصاد مقاومتی قرار شد مشکل بدهی ۱۳ میلیارد تومانی این شرکت به یکی از بانک‌های مطرح کارشناسانی از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی، بانک و طرفین پرونده برای قیمت‌گذاری و مزایده املاک صاحب شرکت تعیین شوند تا ضمن کارشناسی لازم از طریق تهاتر وثیقه‌های موجود از جمله کارخانه ماسه‌شویی مالک این شرکت تسویه شود و بانک نیز متعهد شد همراهی لازم را برای حل این مشکلات داشته باشد.
شرکت تک پرس
این شرکت که تولیدکننده فرغون پرسی در قزوین است؛ خط تولید خود را از سال ۹۷ افتتاح کرد. این شرکت با بیش از ۶۰ نفر پرسنل فعال، باهدف اشتغال‌زایی و همچنین کمک به خودکفایی کشور در زمینه تولید قطعات خودروئی، غیر خودروئی و تولید فرغون گام برمی‌دارد.
یکی از افتخارات این مجموعه، بهره‌مندی از نیروهای جوان و خوش‌فکر با میانگین سنی کمتر از ۴۰ سال است که چشم‌انداز آینده‌ای روشن برای آن متصور می‌سازد.
میرزایی مدیرعامل این شرکت در این نشست با بیان اینکه هیچ مشکلی از باب بانکی و یا پرداخت حقوق کارکنان نداریم، گفت: مشکل اصلی ما بحث تأمین مواد اولیه و لاستیک است که شرکت طرف قرارداد ما در یزد همراهی لازم را با ما ندارد، اگر این مشکلات حل شود بی‌شک روند تولید ما سرعت بیشتری خواهد گرفت و حتی می‌توانیم در سطح خاورمیانه نیز صادرات داشته باشیم چرا که در بین کشورهای منطقه نظیر نداریم.
حجت‌الاسلام قدرتی رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان خطاب به مسئولان اقتصادی از جمله رئیس سازمان صمت استان تأکید کرد: این مشکل را از طریق همکاران خود در استان یزد مورد پیگیری جدی قرار بگیرد تا هر چه زودتر مشکل تأمین مواد اولیه آن حل شود.
وی همچنین به مدیر این شرکت پیشنهاد داد در صورت امکان شیفتی از فعالیت د ر این واحد تولیدی را مختص به زندانیان اضافه کند تا از این طریق بتوانند روند فعالیت خود را بیشتر و تعدادی از زندانیان نیز وارد عرصه کار و اشتغال شوند.
شرکت شیر سحر
این شرکت تولید فراورده‌های لبنی و پروتئینی که دارای افتخارات بسیار از جمله اولین تولیدکننده شیرهای طعم دار یک لیتری استریل در ایران، تولیدکننده انواع شیرهای استریل و پنیر با مدرن‌ترین ماشین‌آلات تولید و بسته‌بندی و تولیدکننده انواع برندهای معروف بازار است نیز دامن‌گیر مشکلات بانکی شده است.
هایده علیمردانی مدیرعامل این شرکت در این نشست با تشریح فعالیت‌های شرکت سحر گفت: مشکل ما بحث بدهی‌های بانکی نیست بلکه سود واصله از آن برای ما جای سؤال است که آیا این سود اعلامی مطابقتی با قانون و بانکداری بدون ربا دارد یا خیر لذا از ستاد اقتصاد مقاومتی خواهان بررسی این پرونده و کارشناسی آن هستیم.
حجت‌الاسلام قدرتی با انتقاد از قوانین بانکی به‌ویژه در بازپرداخت تسهیلات و سودهای هنگفت آن همچنین قوانین دست‌وپا گیر به‌ویژه در حوزه بانک‌ها گفت: رویکرد امسال ما رونق تولید است و باید تولید سر پا بماند، حال جای سؤال اینجاست آیا با این روال می‌توان شاهد رونق تولید و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در کشور بود؟! بانک‌ها به‌عنوان یکی از پایه‌های اساسی اقتصاد کمک کنند تا مشکلات واحدهای تولیدی مرتبط با آن‌ها هر چه زودتر حل و تا جایی که میسر است این قوانین اصلاح شود.
انتهای پیام
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  «رئیس شورای شهر قزوین» گزینه اصلی لیست اصلاح‌طلبان را حذف کرد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , ,