بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 می 2019 | 11:42 ق.ظ
قوانین فعلی تولید و کسب و کار متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نیست
قوانین فعلی تولید و کسب و کار متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نیستاستاندار قزوین گفت: بوروکراسی پیچیده، قوانین و مقررات قدیمی تجارت و کسب و کار متناسب با شرایط کنونی نیست و برای رونق تولید نیازمند تغییر روش ها و اصلاح قوانین هستیم.

شعار سال: استاندار قزوین گفت: بوروکراسی پیچیده، قوانین و مقررات قدیمی تجارت و کسب و کار متناسب با شرایط کنونی نیست و برای رونق تولید نیازمند تغییر روش ها و اصلاح قوانین هستیم.

کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید پنجشنبه شب با حضور بابک دین پرست معاون امور اقتصادی و توسعه وزارت کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار، داود محمدی و سیده حمیده زراّبادی نمایندگان قزوین در مجلس شورای اسلامی، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری، مدیران دستگاه‌های اجرایی در استانداری قزوین برگزار شد.

عبدالمحمد زاهدی در این جلسه گفت: توسعه منطقه‌ای از رویکردها و برنامه وزیر کشور است که با مأموریت ویژه معاون اقتصادی وزیر مشکلات تولید بررسی و پس از ارائه گزارش هفتگی به رئیس جمهور امید است بتوان راه‌های رفع موانع را شناسایی و عملی کرد.

خبر جدید  گاز 24 روستای استان قزوین قطع می شود

وی بیان کرد: امروز در کشور شرایط ویژه ای داریم و با ابزار گذشته نمی‌توان به جنگ اقتصادی دشمن رفت و با قوانین و مقررات گذشته به تولید رونق بخشید.

قوانین فعلی تولید و کسب و کار متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نیست

استاندار قزوین تصریح کرد: بوروکراسی ما بسیار پیچیده است و با گذشت ۴۰ سال که گفته‌اند شعاع زمینی در معافیت مالیاتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری اعمال می‌شود امروز در قزوین به دلیل یک تفسیر غلط و غیر عادلانه مسیر هوایی را ملاک عمل قرار داده‌اند تا تولیدکنندگان دچار چالش جدی شوند.

وی اضافه کرد: هیچ مصوبه‌ای نمی‌تواند عطف ما سبق شود و این تبعیض است که استان‌های قم و سمنان شامل این مصوبه هستند اما قزوین با همان شرایط نمی‌تواند شامل قانون شود و باید ضرر کند.

خبر جدید  اجرای طرح توسعه حرم طفلان مسلم با سرعت بیشتری دنبال شود

استاندار قزوین با انتقاد از تصمیمات اشتباه در حوزه تولید گفت: تصمیماتی که در مورد ارز گرفته شد وقتی عملی نمی‌شود چرا تصویب می‌کنیم تا به صنعتگران آسیب بزنیم.

زاهدی یادآور شد: خیلی از جلسات اقتصادی مانند کارگروه تسهیل، رفع موانع تولید، شورای اشتغال، اضافی است و می‌تواند ساماندهی و محدود به یک شورا یا کارگروه شود تا تصمیمات اجرایی بگیریم و وقت تولیدکننده هدر نرود.

قوانین فعلی تولید و کسب و کار متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نیست

استاندار قزوین بیان کرد: شورای گفتگو باید تصمیمات کاربردی بگیرد و در کنار آن لازم است سقف تسهیلات استان‌ها بیشتر شود تا بسیاری از نیازها در داخل استان‌ها تأمین شود.

خبر جدید  فراوانی و تعدد قوانین؛ مهمترین مانع در تولید

وی اضافه کرد: رویکرد نظام بانکی به سمت سرمایه در گردش است به طوری که ۶۶ درصد تسهیلات در بخش سرمایه در گردش است و باید به سرعت به سمت رونق تولید بروی و چون ۳۴ درصد منابع در اختیار بانک‌های خصوصی است از این ظرفیت هم برای دادن تسهیلات استفاده کنیم.


شعار سال
، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار:۲۰ اردیبهشت۱۳۹۸، کدخبر:۴۶۱۲۸۱۹،www.mehrnews.com


منبع :: قوانین فعلی تولید و کسب و کار متناسب با شرایط جنگ اقتصادی نیست

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , ,