بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 ژوئن 2019 | 20:57 ب.ظ
قزوین| ۵۰ هزار تن تولیدات کشاورزی استراتژیک از مزارع شهرستان البرز برداشت می‌شود
قزوین| ۵۰ هزار تن تولیدات کشاورزی استراتژیک از مزارع شهرستان البرز برداشت می‌شودفرماندار شهرستان البرز با اشاره به این که بیش از ۱۲ هزار هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت ۳ محصول استراتژیک گندم، جو و کلزا رفته است گفت: بر اساس پیش بینی ها از این مزارع بیش از ۵۰ هزار تن تولیدات کشاورزی استراتژیک برداشت خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، رضا گروسی ظهر امروز در جلسه شورای کشاورزی شهرستان البرز که با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان البرز از ظرفیت های خوبی در تولید محصولات کشاورزی به خصوص محصولات استراتژیک کشاورزی برخوردار است و سالانه بخش قابل توجهی از تولیدات استان قزوین در این حوزه از این شهرستان تامین می شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه با عزم جدی ای که در خصوص خرید تضمینی محصولات کشاورزی در کشور ایجاد شده است زمینه حضور دلالان حذف و سود بیشتر به کشاورزان در دستور کار قرار گرفته است.

خبر جدید  اعلام آماده‌باش برای احتمال بهمن و کولاک در جاده‌های استان قزوین

فرماندار البرز گفت: به منظور سهولت دسترسی کشاورزان به مراکز خرید تضمینی محصولات کشاورزی ۶ مرکز در این شهرستان تعبیه شده است که ۴ مرکز تخصصی به خرید گندم و ۲ مرکز برای خرید تضمینی محصول کلزا در نظر گرفته شده است.

گروسی عنوان کرد: صدمه ای که دلالی به کشاورزی و تولیدات کشاورزی در سال های گذشته زده است بیش از چیزی است که بتوان به محاسبه آن پرداخت اما امیدواریم با جدیت در اجرای خرید تضمینی و همکاری کشاورزان محصول کشاورزی با قیمت و کیفیت خوب از کشاورز خریداری شده و به دست مردم برسد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود مزارع این شهرستان امسال نزدیک به ۳۹ هزار تن گندم تولید کنند.

خبر جدید  شهردار منتخب کرج عامل اتحاد میان سیزده عضو شورا باشد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

فرماندار البرز همچنین گفت: بر اساس نظر کارشناسان امسال از مزارع کشاورزی شهرستان البرز ۷ هزار و ۷۰۰ تن جو و ۳ هزار و ۶۰۰ تن کلزار نیز برداشت خواهد شد.

گروسی عنوان کرد: در حال حاضر در این شهرستان نزدیک به ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع به کشت گندم اختصاص یافته است.

خبر جدید  زمان پیش ثبت‌نام مدارس شاهد قزوین اعلام شد

وی افزود: همچنین مزارع شهرستان البرز به وسعت ۱ هزار و ۸۴۱ هکتار زیر کشت جو و ۱ هزار و ۸۲۹ هکتار زیر کشت کلزا رفته است.

فرماندار البرز در پایان سخنان خود با اشاره به ممنوعیت خروج گندم از شهرستان بیان کرد: خروج گندم بدون مجوز ممنوع است و اجازه حضور دلالان در این بحث را نخواهیم داد.

انتهای پیام/ن


منبع :: قزوین| ۵۰ هزار تن تولیدات کشاورزی استراتژیک از مزارع شهرستان البرز برداشت می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)