بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: دوشنبه 20 می 2019 | 11:42 ق.ظ
ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ ایثار در سطوح مختلف جامعه
ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ ایثار در سطوح مختلف جامعهعبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که در استانداری قزوین برگزار شد، بیان داشت: باید گروهی از صاحب نظران و نخبگان دانشگاهی برنامه ای جهت رشد فرهنگ ایثار تدوین کرده و آن را در جامعه نهادینه کنند. وی افزود:اجرای تمام قوانین مربوط به ایثارگران و مفاد قانونی آنها برای همه دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است
شعار سال:عبدالمحمد زاهدی گفت: اجرای تمام قوانین مربوط به ایثارگران و مفاد قانونی آنها برای همه دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است و هرگونه ابلاغ حکم دیوان عدالت اداری هم در این خصوص به دستگاه ها باید اجرا شود.
ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ ایثار در سطوح مختلف جامعه
عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین عصر شنبه در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که در استانداری قزوین برگزار شد، بیان داشت: باید گروهی از صاحب نظران و نخبگان دانشگاهی برنامه ای جهت رشد فرهنگ ایثار تدوین کرده و آن را در جامعه نهادینه کنند.

وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت نه به صورت شعاری بلکه در قالب عمل از همان صدر اسلام وجود داشته و در واقع شهادت اوج ایثار است اما دامنه این ایثار باید افزایش یابد.

وی اظهار داشت: اینکه امروز به محض گران و کمیاب شدن یک کالا مردم برای خریدن آن صف بکشند ظلم به همنوع و به نوعی ضد ایثار است و به کشور صدمه می زند.

خبر جدید  اجرای برنامه های نوآورانه دهه فجر در مدارس قزوین

زاهدی با بیان اینکه چنین اعمال و اعتقاداتی ایجاب می کند که ایثار و شهادت توسعه یابد گفت: به منظور تحقق این امر به نظر می رسد باید گروهی از صاحبنظران و نخبگان دانشگاهی برنامه ای جهت رشد فرهنگ ایثار در مردم تدوین کنند.

استاندار افزود: فرهنگ مساله ای عمومی است و باید به گونه ای رشد کند که مردم ما بتوانند در برابر هر سختی از جمله گرانی، تحریم، خشکسالی، بی آبی و جنگ مقاومت و ایستادگی کنند.

زاهدی افزود: متاسفانه کشور به قدری با مشکلات متعدد رو به رو است و حتی جلسات ما برای حل مسایل بسیار پیش پا افتاده و قابل حل گرفته می شود اما از کارهای مهمتری مانند فرهنگسازی غافل مانده ایم.

خبر جدید  سازمان‌های مردم‌نهاد درساماندهی کودکان کار به کمک دولت بیایند

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود:اجرای تمام قوانین مربوط به ایثارگران و مفاد قانونی آنها برای همه دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است و هرگونه ابلاغ حکم دیوان عدالت اداری هم در این خصوص به دستگاه ها باید اجرا شود.

استاندار با اشاره به برخی مشکلات اعتباری در خصوص اجرای قوانین اضافه کرد: زمانی در سال های قبل اعتبارات تمام دستگاه های اجرایی در داخل استان ها متمرکز بود اما به تدریج اختیارات از استان ها گرفته و به سازمان های مرکزی داده شد که به خاطر گرفتاری های زیاد نمی توانند به همه پاسخ دهند.

زاهدی ادامه داد: در حال حاضر شورای برنامه ریزی استان فقط برای ۲۰ درصد اعتبارات می تواند تصمیم بگیرد و درخصوص ۸۰ درصد آن با الزامات قانونی از سوی مرکز تصمیم گیری می شود.

خبر جدید  توزیع پکیج‌های احتکار شده در قزوین

وی با تاکید بر اینکه کشور ما به دلیل موقعیت استراتژیک که در مسیر شرق و جنوب شرق آسیا به اروپا بوده و همچنین دارا بودن منابع عظیم نفت و پیروزی انقلای اسلامی همواره در معرض تهدید و توطئه ها بوده و تاکنون نیز این تهدیدها تمام نشده است به همین جهت باید همیشه آمادگی خود را در برابر دشمنان حفظ کنیم.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا،تاریخ انتشار:۲۹اردیبهشت۱۳۹۸،کدخبر:۸۴۷۸۷۰،www.borna.news


منبع :: ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ ایثار در سطوح مختلف جامعه

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , ,