بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: یکشنبه 11 اکتبر 2020 | 14:25 ب.ظ
ضرورت رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز طبیعی
ضرورت رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه گاز طبیعیمدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با فرا رسیدن سرما و نیاز به استفاده از وسایل گرمایشی بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز طبیعی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ اسماعیل مفرد بوشهری، مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت:  هر سال با آغاز موج سرما و افزایش استفاده از وسایل گرمایشی، برخی از مشترکین به دلیل  کم توجهی به مسائل ایمنی مرتبط با استفاده از گاز طبیعی دچار حادثه شده که به همین دلیل رعایت نکات ایمنی ضرورت فراوان دارد.
مفردبوشهری افزود: دقت نکردن در نصب صحیح وسایل گاز سوز، توجه نداشتن به باز بودن مسیر دودکش،  استفاده از لوله های دودکش در سایزهای غیر استاندارد، عدم استفاده از کلاهک H  شکل، استفاده از لوله های آکاردئونی به جای دودکش، استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد، عدم توجه به تأمین هوای تازه و کمبود اکسیژن مورد نیاز، استفاده از وسایل غیر گرمایشی نظیر اجاق گاز و پلو پز برای گرمایش و استفاده از شیلنگ و بست غیر استاندارد و استفاده از یک شیر گاز برای چند وسیله گاز سوز از مهمترین عوامل بروز حوادث مربوط به گاز طبیعی است.
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین به مشترکین گاز طبیعی استان توصیه کرد پیش از راه اندازی وسایل گرمایشی، از باز کردن مسیر دودکش و نصب کلاهک H شکل و لوله های دودکش متناسب با وسیله گاز سوز اطمینان حاصل کرده و با استفاده از بست و شیلنگ استاندارد نسبت به اتصال وسایل مذکور به شیر گاز اقدام  و پس از انجام تست عدم نشتی با استفاده از کف صابون، وسیله گاز سوز را روشن و استفاده کنند.
بوشهری به رعایت نکات صرفه جویی در مصرف گاز طبیعی هم اشاره کرد و گفت: استفاده از روش های مختلف از قبیل استفاده از پرده های ضخیم برای ورودی منازل و اتاق ها، لباس مناسب و تنظیم دمای منزل بین ۱۸ تا ۲۱درجه سانتیگراد از مواردی است که می توان با بکارگیری آن ضمن صرفه جویی در مصرف و کاهش هزینه مصرف گاز، امکان استفاده سایر هموطنان را از این نعمت خدادادی فراهم کرد. مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در خاتمه اظهار کرد: امیدواریم با مشارکت و همیاری مشترکین عزیز در استفاده صحیح از این نعمت الهی شاهد حوادث ناگوار در سطح استان نباشیم. ۴۶
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  محمدرضا رحمانی رئیس امور حسابرسی مالیاتی قزوین شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: