بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 10 می 2019 | 11:55 ق.ظ
خوش‌حساب باشید، بیمه شوید
خوش‌حساب باشید، بیمه شویددر حالی که مدیر درآمد شهرداری قزوین از بیمه منازل خوش‌حسابان شهرداری در برابر زلزله خبر می‌دهد، شورای شهر از اجرای چنین طرحی در شهر قزوین اظهار بی‌اطلاعی می‌کند.

شعارسال: با توجه به وقوع حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله در نقاط مختلف شهرهای کشور که خسارت‌های فراوانی را به بار می‌آورد، توجه مردم را به بیمه کردن واحدهای مسکونی دو چندان کرده است.

سیل اخیر در مناطق سیل‌زده و همچنین شهر قزوین که موجب تخریب شدن تعدادی از منازل مسکونی شده، تلنگری برای توجه به ضرورت بیمه در همه مناطق روستایی و شهری شده است.

علی امانی از شهروندان قزوینی است که برای بیمه کردن منزل خود برابر سیل و زلزله بی‌توجه بوده ولی با توجه به سیل‌های اخیر تلاش دارد تا خانه‌اش را در سال جاری بیمه کند.

وی با شنیدن خبری از سوی مسوولان شهری مبنی بر اینکه خوش‌حسابان عوارض نوسازی و عمران شهری به صورت رایگان بیمه زلزله می‌شوند، به شهرداری قزوین برای بیمه کردن منزل خود مراجعه کرده ولی در این خصوص موفق نبوده است.

عادله مهرابی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری قزوین است که سال گذشته طی خبری اعلام کرده خوش حسابان عوارض نوسازی و عمران شهری به صورت رایگان بیمه زلزله می‌شوند.

وی با بیان اینکه عوارض یکی از راه‌های ایجاد درآمد‌های پایدار است، اضافه می‌کند: شهرداری قزوین همواره برای خوش حسابان پرداخت عوارض، تسهیلات ویژه‌ای در نظر دارد که از جمله آن‌ها بیمه زلزله است.

مهرابی ترغیب شهروندان به پرداخت عوارض و بهره‌مندی از آن برای عمران و آبادانی شهر را از مهمترین اهداف اتخاذ این تصمیم برشمرد.

بیمه زلزله ۳۰ هزار منزل مسکونی در قزوین

شیوا شهرام‌فر مدیر درآمد شهرداری قزوین در سال گذشته بیان کرده بود، شهروندان با پرداخت عوارض نوسازی تحت پوشش بیمه زلزله رایگان تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال بابت خسارات وارده به ساختمان و ۱۰۰ میلیون ریال بابت خسارات وارده به اثاثیه قرار می‌گیرند.

وی گفته بود، شهروندان با پرداخت عوارض نوسازی می‌توانند به مدت یک سال از خدمات بیمه زلزله استفاده کنند.

امروز شهرام‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین، اختصاص بیمه زلزله به صورت رایگان برای خوش حسابان عوارض نوسازی و عمران شهری را تایید می‌کند و می‌گوید: این مهم امتیازی بوده که شهرداری قزوین برای شهروندان خوش‌حساب در قبال پرداخت عوارض در نظر گرفته است.

وی اضافه کرد: البته شهرداری قزوین بیمه نمی‌کند بلکه با بیمه آرمان قراردادی منعقد کرده تا این بیمه به عنوان امتیاز ویژه به شهروندان خوش حساب تعلق می‌گیرد و منازل آنها در برابر زلزله بیمه شود.

مدیر درآمد شهرداری قزوین با بیان اینکه ۳۰ هزار منزل مسکونی شهروندان قزوینی به صورت رایگان طی سال گذشته بیمه شدند، ابراز کرد: انجام این بیمه ادامه‌دار است و امسال هم به تعداد سال گذشته بیمه زلزله وجود دارد.

وی ادامه می‌دهد: مدت بیمه زلزله یکساله است و شهروندان قزوینی هر زمان که عوارض نوسازی خود را پرداخت و تصفیه کنند می‌توانند بیمه‌نامه زلزله منزل خود را دریافت نمایند.

گفته می‌شود، شهرداری قزوین هزینه بیمه زلزله منازل مسکونی را به بیمه آرمان پرداخت کرده و شهروندان قزوینی که عوارض نوسازی و عمران شهری را طی سال گذشته پرداخت و تصفیه کرده بوده، رایگان بیمه شدند.

در سال جاری نیز شهروندانی می‌توانند به مناطق شهرداری قزوین مراجعه کرده و با پرداخت عوارض خود منازل خود را رایگان بیمه زلزله کنند.

البته هنوز بیمه‌نامه‌ها تحویل درآمد شهرداری قزوین نشده تا به مناطق سه گانه توزیع شود ولی هر زمان که این کار انجام شد، شهروندان می‌توانند به این مناطق جهت پرداخت عوارض مراجعه و بیمه‌نامه‌‌ رایگان زلزله را به مدت یک سال دریافت کنند.

همه منازل شهروندان قزوینی بیمه شدند

احد چگینی رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین از اختصاص بیمه زلزله به صورت رایگان به خوش حسابان عوارض نوسازی و عمران شهری اظهار بی‌اطلاعی کرد.

وی افزود: تا جایی که بنده اطلاع دارم چنین مصوبه‌ای از شهرداری قزوین بابت انجام چنین کاری به شورای اسلامی شهر قزوین داده نشده است به همین دلیل اطلاعی ندارم.

این عضو شورا تاکید کرد: اعطای هر گونه تشویق به مودیان خوش حساب توسط شهرداری قزوین باید با مجوز شورای اسلامی شهر باشد.

چگینی اضافه کرد: در راستای اینکه مودیان خوش حساب تسهیلات بهتر از دیگران دریافت کنند برخی معافیت‌هایی از نظر ریالی وجود داشته و افرادی که خوش حساب بودند تخفیف‌هایی را دریافت می‌کردند که البته این جایزه خوش‌حسابی مشمول تخلفات جرایم ماده ۱۰۰ نیست و بیشتر شامل عوارض نوسازی، سالیانه و دیگر کدهای درآمدی شهرداری بوده است.

رییس کمیسیون املاک و مستغلات شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان می‌کند: اینکه فقط ۳۰ هزار خانه شهر قزوین بیمه زلزله شوند و مابقی نباشند کار درستی نیست و باید همه از خدمات بیمه بهره‌مند شوند.

وی بیان کرد: ما بیمه‌ای به نام سطح شهر داریم که قالب آن همه خانه‌های شهروندان قزوینی در دو بخش ۵۰ میلیون ریال ابنیه و ۵۰ میلیون ریال اثاثیه موجود در آن بیمه شدند که البته این مبلغ با توجه به افزایش نرخ وسایل منزل غیرقابل جبران است.

چگینی خاطرنشان کرد: شهرداری به صورت عمومی بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی را انجام داده تا در هنگام خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار برای شهروندان جبران خسارت شود.

وی اظهار کرد: وظیفه‌ای برای شهرداری در خصوص بیمه زلزله منازل شهروندان تعریف نشده فقط تنها جایی، این نهاد مکلف به جبران خسارت است که باعث اولیه بروز خسارت شده باشد.

بیمه رایگان زلزله نیازی به مصوبه شورا ندارد

در ادامه، مدیر درآمد شهرداری قزوین با بیان اینکه بیمه رایگان زلزله مصوبه شورای اسلامی شهر قزوین را ندارد، گفت: این طرح نیاز به مصوبه شورا نداشته و شهرداری به عنوان امتیاز ویژه به شهروندان قزوینی در قبال خوش حسابی می‌دهد.

وی اضافه کرد: تحقق این مهم موجب می‌شود شهروندان به موقع عوارض خود را پرداخت کنند و همچنین ضمن ارتقای مشارکت اجتماعی آنها، منزل‌شان بیمه گردد که به نفع مردم است.

گفتنی است: با توجه به اهمیت بیمه به جاست که با ترغیب و تشویق کردن شهروندان قزوینی، همه‌ی واحدهای مسکونی بیمه شود تا آنها در بروز حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله نگران جبران خسارت‌ها نباشند.

اختصاص بیمه زلزله به صورت رایگان برای خوش‌حسابان عوارض نوسازی و عمران شهری نیز از طرح‌های خوب شهرداری قزوین است که شهروندان قزوینی با داشتن خوش‌حسابی در پرداخت عوارض می‌توانند از این امتیاز ویژه برخوردار شوند.

این بیمه برای سال جاری به مدت یک سال تمدید شده و شهروندان قزوینی با توزیع بیمه‌نامه‌ها در مناطق سه گانه شهرداری، می‌توانند مراجعه و با پرداخت به موقع عوارض، از امتیاز ویژه بیمه رایگان زلزله برخوردار شوند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس، تاریخ انتشار۱۹ اردبیهشت ۹۸، کدخبر: ۱۳۹۸۰۲۱۷۰۰۱۱۸۲، www.farsnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  سیلاب در قزوین تحت کنترل است
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , , ,