بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۲۸ ب.ظ
حدود ۵ هزار خدمت به کودکان کار قزوین ارائه شد
حدود ۵ هزار خدمت به کودکان کار قزوین ارائه شد مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: ۲۱۲ کودک در سال گذشته مورد پذیرش و حمایت بهزیستی قرار گرفته و در سال ۹۷ به ۲۸۴ کودک کار و خیابان ۴ هزار و ۹۵۰ خدمت تخصصی ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علیرضا وارثی ظهر امروز در جمع خبرنگارلن رسانههای گروهی استان قزوین همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودکان اظهار داشت: در حال حاضر بهزیستیاستان قزوین، کودکان کار و خیابان را در یک مرکز دولتی(شبانه روزی) و ۲ مرکز غیر دولتی(مراکز حمایتی- آموزشی کودک و خانواده در شهرستان های قزوین و تاکستان) تحت نظارت سازمان با هدف کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از حضور و کار کودکان در خیابان مورد مراقبت قرار داده است.

مدیرکل بهزیستی قزوین گفت: ۲۱۲ کودک در سال ۱۳۹۷ مورد پذیرش و حمایت قرار گرفته و با عنایت به این که تعداد ۷۲ کودک پذیرش شده در سال ۱۳۹۶ نیازمند به ارائه خدمات در سال ۱۳۹۷بوده است، در مجموع این استان در سال ۱۳۹۷ به ۲۸۴ کودک کار و خیابان خدمات تخصصی ارائه کرده است.

۱۴۹ کودک کار در شهر رشت شناسایی شد

وی بیان کرد: در خصوص کودکان کار و خیابان اقداماتی از جمله افتتاح اولین مرکز روزانه حمایتی- آموزشی کودک و خانواده در سال ۱۳۹۵ به نام مرکز خانه خورشید، شناسایی و جذب کودکان کار و خیابان، انعقاد تفاهم نامه با مرکز بهداشت علوم پزشکی جهت ارائه خدمات سلامت در خصوص آموزش های مرتبط با پیشگیری از ایدز و انجام آزمایش های تخصصی به کودکان کار و خیابان، گسترش فعالیت ها و ارائه خدمات به کودکان کار و خیابان(راه اندازی و افتتاح مرکز حمایتی- آموزشی کودک و خانواده در شهرستان تاکستان به نام مرکز چتر مهربانی) صورت گرفته است.

وارثی افزود: همچنین طرح جمع آوری کودکان کار و خیابان تدوین و مرکز دوستدار کودک با تاکید بر برنامه های شناسایی و ساماندهی کودکان کار و خیابان راهاندازی شده است.

وی تاکید کرد: اجرای طرح مهرانه و تهیه و توزیعبسته های حمایتی – آموزشی لوازم التحریر و غیره به ۵۰۰ کودک کار و خیابان و خانواده هایشان، ارائه ۴ هزار و ۹۵۰ خدمت تخصصی به کودکان کار و خیابان، برگزاری جشن ها و مراسم مذهبی به مناسبت های گوناگون برای کودکان کار و خیابان و اردوهای تفریحی، حمایت های مالی از کودکان و خانواده هایشان در راستای توانمندسازی از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط سازمان است.

انتهای پیام/ ع


منبع :: حدود ۵ هزار خدمت به کودکان کار قزوین ارائه شد