بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: جمعه 11 اکتبر 2019 | 14:21 ب.ظ
جهان تشنه معنویت است/ اسلام پاسخگوی نیازهای دنیای امروز
جهان تشنه معنویت است/ اسلام پاسخگوی نیازهای دنیای امروزقزوین- نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: جهان تشنه معنویت است و جمهوری اسلامی قادر است با اتکا به قرآن کریم، مهدویت و احکام دین اسلام این تشنگی را برطرف کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی با دعوت مردم به رعایت تقوی و پرهیزگاری اظهارداشت: در آستانه اربعین حسینی و یک رویداد عظیم دینی و فرهنگی هستیم که در جهان بی نظیر است. وی بیان کرد: زائران کربلای حسینی در حرکت مذهبی عظیمی شرکت می کنند که می تواند در رفتار همه ما تاثیرگذار باشد. زائر حسینی اهل تفکر است نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین تصریح کرد: زائر واقعی امام حسین(ع)  به حق و حقیقت اهمیت می دهد، اهل مسجد و نمازجمعه و صله رحم است و دنبال ارزشهای دینی می رود. وی یادآورشد: زائر حسینی مبلغ دین و رهبری و برادری و وحدت است و هر فردی که به کربلا می رود و بازمی گردد حامی مردم یمن، فلسطین، سوریه و عراق و مستضعفان جهان می شود. عابدینی افزود: زائر ابا عبدالله الحسین(ع) اهل تفکر و اندیشه است و با تحولات معنوی و روحی می رود و با سرمایه بزرگی از معنویت باز می گردد و این حرکت بر تقویت باورهای دینی، امنیت ملی ما تاثیر گذار است و موجب تحول روحی و معنوی می شود. شیطنت در مورد کشتی ایرانی پاسخ قاطع خواهد گرفت خطیب جمعه قزوین در ادامه در خصوص انفجار در کشتی ایرانی اظهارداشت: اخیرا یک ماجراجویی شده و یک کشتی ایرانی آسیب دیده که لازم است بررسی شده و علت آن برای مردم روشن شود. وی اضافه کرد: اگر در این زمینه شیطنتی از سوی وهابی ها شده باشد بی پاسخ نخواهد ماند اما منتظریم اصل ماجرا روشن شود تا پاسخ محکم دهیم.

آیت الله عابدینی گفت: حمله ناجوانمردانه به سوریه محکوم است و یکی از عواقب این حمله بازگشت داعش است. وی اضافه کرد: امریکا شاید از ترس گسیل نشدن داعش در اروپا این کار را کرده اما آمریکا که از سوریه می رود باید فرزندان نامشروع خود یعنی داعش را هم با خود از منطقه خارج کند. عابدینی ضمن محکوم کردن حمله ترکیه به کشور سوریه گفت: به مسئولان ترکیه توصیه می کنیم از ماجراجویی دست بردارند و بدانند این ظلم دامن ترکیه و هم پیمانانش را می گیرد. وی در ادامه خطبه دوم نماز با اشاره به مناسبت های روز هم گفت: در سال ۶۹ توسط رهبری تشکیلات مجمع مذاهب اسلامی که بسیار تاثیر گذار است شکل گرفت که اعضای آن علمای بزرگی هستند که ضمن برطرف کردن شبهات دینی، زمینه تقویت وحدت مسلمانان را فراهم کرده اند.  آیت الله عابدینی افزود: در سال ۵۹ و اوایل جنگ که انقلاب ما نوپا بود خرمشهر محاصره شد ولی رزمندگان در همان شرایط توانستند خاک ایران را از دشمن پس بگیرند اما امروز که ایران اسلامی از یک اقتدار جهانی برخوردار شده و جایگاه دفاعی ما زبانزد است دیگر دشمن جسارت تجاوز ندارد و اقتدار و عظمت شامل حال ملت شده و برای حمایت از کشورهای مظلوم هم آماده دفاع هستیم. خطیب جمعه قزوین گفت: لایحه کاپیتولاسیون و استعمار بر کشور با درایت امام لغو شد تا حقارت ملت تصویب نشود و امروز استقلال ایران اسلامی با وقوع انقلاب محقق شده است. . وی اضافه کرد: امروز ما دشمن را حقیر کرده ایم و به اقتداری رسیده ایم که می توانیم پناه دیگر ملتهای مظلوم جهان باشیم و به یاری ستمدیدگان بشتابیم. جهان تشنه معنویت است و اسلام می تواند پاسخگوی آن باشد آیت الله عابدینی اظهارداشت: امروز مردم جهان نیازمند معنویت هستند و ما باید کمکشان کنیم زیرا اگر نتوانیم نیاز معنوی ملل ستمدیده و مسلمان جهان را پاسخ دهیم شک نکنید سراغ وهابیت می روند لذا ما آمادگی داریم سرمایه معنوی خود را در اختیار نیازمندان قرار دهیم. امام جمعه قزوین تصریح کرد:جهان تشنه معنویت است و ما می توانیم با اتکا به قرآن کریم، مهدویت و احکام دین اسلام این تشنگی را برطرف کنیم. عابدینی در خصوص روز روشندلان هم اضافه کرد: هفته عصای سفید و روشندلان فرصتی است تا نیازهای کسانی که چشم ظاهریشان نمی بیند اما تسلیم سرنوشت هستند برطرف شود. سالمندان را تکریم کنیم امام جمعه قزوین در مورد روز سالمند هم اظهارداشت: افراد سالخورده و سالمندان موجب برکت و رزق و روزی هستند و نباید اجازه دعهیم برکت از خانه هایمان دور باشد. وی بیان کرد: باید فرزندان به سالخوردگان نگاه عاطفی داشته باشند و افراد مسن را درک کنند و اجازه ندهند لاین افراد به راحتی به خانه سالمنتدان برود و در هر شرایطی این سرمایه های ارزشمند را در کنار خود نگکهدارند و اگر به هیچ راهی واقعا ممکن نیست آنها را به خانه سالمندان هدایت کنند. آیت الله عابدینی در مورد روز جهانی غذا هم نکاتی را یادآورشد و گفت: مسلمان باید دغدغه سایر مردم را داشته باشد و از گرسنگی و رنج انسانهای دیگر رنج ببرد و برای کمک به آنها همت کند. وی با اشاره به هفته پیوند اولیا و مربیان گفت: تقویت این ارتباط  به کاهش آسیب ها کمک می کند. کد خبر ۴۷۴۳۳۹۴
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  حمایت از تولید کالای ایرانی در سال جدید سرلوحه کار مسئولان باشد
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , ,