به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ منوچهر حبیبی معاون امور اقتصادی استانداری قزوین در جلسه گلخانه ها که با حضور مجید اسماعیلی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی قزوین و اعضا برگزار شد گفت: جهت گیری پرداخت تسهیلات استان به سمت توسعه مجتمع گلخانه ای باشد تا زمینه برای جذب سرمایه گذار فراهم شود.

حبیبی اذعان کرد: تسهیلات ۸ درصد برای ایجاد گلخانه وجود دارد اما متاسفانه متقاضی در این زمینه وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه، برای اجرای طرح ها باید سرعت عمل را در پیش گرفت اظهار داشت: مجتمع گلخانه ای از طرح های مهم و اولویت دار بخش کشاورزی استان است.

حبیبی بر لزوم تعامل و همکاری بیشتر دستگاه های خدمات رسان برای اجرای طرح های مهم بخش کشاورزی تاکید کرد.

خبر جدید  نیازمند نردبان‌های بلند برای ساختمان‌های بلندمرتبه در قزوین هستیم

معاون اقتصادی استانداری قزوین با بیان اینکه بعضی از دستگاه های خدمات رسان به مغازه تجاری تبدیل شده و نرخ خدمات خود را بر اساس قیمت دلار تهران محاسبه می کنند گفت : با توجه به این خدمات ناقص، توقع جذب سرمایه گذاری در این بخش ها را داریم، که این روند اصلا درست نیست.

وی اظهار داشت: مشکل اصلی در سیستم اداری است وگرنه سرمایه گذار تمایل به سرمایه گذاری دارد، اما سخت گیری ها در سیستم اداری مانع جذب سرمایه گذار می شود.

این مقام مسئول یاد آور شد: با راه های منجمدو بسته که در دستگاه های اداری وجود دارد سرمایه گذاری صورت نخواهد گرفت.

معاون اقتصادی استانداری قزوین بااشاره به اهمیت ایجاد مجتمع گلخانه ای در استان گفت: اگر مجتمع گلخانه ای راه اندازی شود حداقل برای یک قشر عظیمی از جوانان استان شغل ایجاد میشود.

خبر جدید  توزیع عادلانه اعتبارات عمرانی از دستاوردهای انقلاب است

حبیبی اضافه کرد: تا دهه فجر فاز اول مجتمع گلخانه ای نودهک به متقاضیان واگذار شود.

وی تاکید کرد: با توجه به ظرفیت مناسب و پتانسیل خوبی که در استان در بخش کشاورزی وجود دارد بایستی شرایط را برای جذب بیشتر سرمایه گذار فراهم کرد.

حبیبی خاطر نشان کرد: توسعه گلخانه ای و آبیاری نوین جزو طرح های اولیت دار بخش کشاورزی استان است.

این مقام مسئول یاد آور شد: سهم هر شهرستان برای اجرای طرح های گلخانه ای و آبیاری نوین باید مشخص و از طریق فرمانداری های هر شهرستان پیگیری شود.

حبیبی تاکید کرد: استعلام های مربوط به مجتمع گلخانه ای باید ظرف مدت ۱۰ روز تعیین تکلیف و حل شود.

خبر جدید  برگزاری جلسه کمیسیون عمران شورای شهر قزوین

وی افزود: استعلامات مربوط به این طرح که سازگار با محیط زیست است بایستی در کوتاه ترین زمان توسط دستگاه های اجرایی انجام شود.

معاون اقتصادی استانداری قزوین با بیان اینکه اگر دنبال افزایش صادرات بخش کشاورزی هستیم باید تولیدات بخش گلخانه ای را افزایش دهیم گفت: برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی بایستی تولید در محیط بسته و گلخانه ها افزایش یابد زیرا در حال حاضر کشورهای مختلف خواهان خرید محصولات کشاورزی گلخانه ای هستند.

حبیبی تاکید کرد: تا پایان سال باید تعهد استان در بحث گلخانه ها تحقق یابد.