بیش از ۴۹هزار عملیات طی سال جاری انجام شد

چاپ

شعارسال: دکتر نامدار درباره گزارش عملکرد ۱۱ماهه این سازمان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه ۴۹هزار و ۶۹۱ هزار ماموریت توسط امدادگران فوریت‌های پزشکی استان قزوین انجام گرفته است.

وی افزود: از کل ماموریت‌های صورت گرفته در اورژانس قزوین ۳۷هزار و ۵۶۳ عملیات مربوط به موضوعات غیرتصادفی و ۱۲هزار و ۱۲۸ مورد مربوط تصادفاتی بود که منجر به عملیات شده است.

رئیس اورژانس استان قزوین ابراز کرد: از ۳۷هزار و ۵۶۳ عملیات غیرتصادفی ۱۷هزار و ۳۰۹ عملیات اعزام به بیمارستان، ۱۴هزار و ۷۱۴عملیات درمان در محل حادثه و ۱۰۲۸مورد فوت قبل از رسیدن آمبولانس به محله حادثه داشته ایم.

وی عنوان کرد: از ۱۲هزار و ۱۲۸ عملیات مربوط به تصادفات، ۱۱هزار و ۲۹۸ مورد اعزام به بیمارستان، ۲هزار و ۶۵۸ مورد درمان در محل و ۱۲۴مورد فوتی قبل از رسیدن آمبولانس انجام گرفته است.

این مسئول بیان کرد: از کل ماموریت‌های صورت گرفته طی ۱۱ماه سال جاری ۶هزار و ۵۹۲مورد مربوط به بیماری قلبی، ۴۹۷مورد سکته مغزی، ۱۸۵۳مورد تنفسی، ۸۶۳مورد دیابت، ۳۲۴مورد سوختگی، ۳۸مورد غرق شدگی بود.

وی اضافه کرد: سقوط از بلندی، خودکشی، زایمان، گرمازدگی و مشکلات زنان جزو موارد دیگری بود که عملیات‌های اورژانس را به خود اختصاص داده است.

افزایش ۵۷درصدی آمار گازگرفتگی در قزوین

نامدار عنوان کرد: از ۴۹هزار و ۶۹۱هزار ماموریت صورت گرفته طی ۱۱ماه سال جاری ۳۲هزار و ۲۵۵مورد ماموریت شهری و ۱۶هزار و ۷۵۹ماموریت جاده‌ای بوده است.

وی گفت: درکل ماموریت‌های صورت گرفته در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ شاهد افزایش ۲۶درصدی ماموریت‌ها، افزایش ۱۴درصدی تصادفات، افزایش ۳۱درصدی عملیات‌های غیرتصادفی، افزایش ۲۳درصدی اعزام به بیمارستان و افزایش ۱۶درصدی درمان سرپایی بودیم.

رئیس اورژانس استان قزوین با اشاره به افزایش ۵۷درصدی آمار گازگرفتگی در سال جاری عنوان کرد: با شروع فصل سرما آموزش همگانی مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین آغاز شد و این آموزش‌ها در مدارس و مساجد ویژه دانش آموزان و معلمان و اولیای دانش آموزان برگزار شد.

وی یادآور شد: با حضور ۳۰کارشناس فوریت پزشکی در سطح استان آموزش‌های لازم به ۸هزارنفر داده شد؛ زیرا در سال جاری فوت ۱۹نفر بر اثر مسمومیت با مونوکسیدکربن نگران کننده است.

نامدار در پایان با اشاره به نزدیکی چهارشنبه آخرسال بیان کرد: مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین با تمام تجهیزات و امکانات خود مثل هرسال آماده باش است و آمبولانس‌ها در سطح شهر حضور دارند و به محض تماس با ۱۱۵ نیروهای امدادی در محل حادثه حاضر می‌شوند.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از پایگاه خبری اتاق ایران ، تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۳۳۴۵۰۳ ، www.sobheqazvin.ir


منبع :: http://shoaresal.ir

خبر جدید  اجرای برنامه های نوآورانه دهه فجر در مدارس قزوین
0/5 (0 نقد و بررسی)