بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 نوامبر 2019 | 15:47 ب.ظ
برگزاری سمپوزیوم جاده ابریشم در قزوین
برگزاری سمپوزیوم جاده ابریشم در قزوینچهلستون، برنامه ای برای قزوین؛ این برنامه چند شبی است که از سیمای مرکز قزوین، پخش می شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، سمپوزیوم بین المللی جاده ابریشم جاده صلح و دوستی، با حضور مقامات ملی و استانی و مهمانانی از کشور‌های روسیه، هند، چین، ایتالیا، ازبکستان و ژاپن در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در حال برگزاریست.
دکتر بیات، معاون دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با اشاره به بنیانگذاری سمپوزیوم صلح و دوستی از سوی این دانشگاه و دانشگاه علامه طباطبایی گفت: به واسطه قرار گرفتن قزوین در مسیر جاده ابریشم، بر همین اساس میزبانی این سمپوزیوم بین المللی به دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) سپرده شد.
وی افزود: کشور‌ها و دانشگاه‌ها می‌توانند از طریق این شبکه، همکاری مسالت آمیز داشته باشند و ترویج دهنده پیام صلح و دوستی باشند.
دکتر بیات گفت :  بیش از ٨٠ دانشگاه از جمله دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) عضو شبکه بین المللی جاده ابریشم Silkroad Universities Network موسوم به SUN هستند.
وی افزود: ایران به دلیل قرار گرفتن در مسیر شرق به غرب جاده ابریشم، موقعیت راهبردی و تعیین کننده‌ای دارد.
گفتنی است، این سمپوزیوم بین المللی، فردا به کار خود پایان می دهد و میهمانان داخلی و خارجی این همایش فردا به قزوین گردی می پردازند.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  تاثیر بسزای رسانه در امیدبخشی و ارتقای امنیت
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , ,