بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: شنبه 11 جولای 2020 | 09:09 ق.ظ
بازدید دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از چند واحد صنعتی استان قزوین
بازدید دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از چند واحد صنعتی استان قزوینمیثم زالی در بازدید از یک مجموعه نساجی که به دلیل بدهی‌ها و معوقات قانونی به صورت نیمه تعطیل درآمده بود، با مالکان این مجموعه تولیدی گفت و گو کرده و قول پیگیری و مساعدت برای رفع موانع واگذاری این واحد تولیدی به یک فعال بخش خصوصی صنعت، برای راه‌اندازی مجدد و ایجاد بیش از هزار فرصت شغلی را داد.

شعار سال: میثم زالی در بازدید از یک مجموعه نساجی که به دلیل بدهی‌ها و معوقات قانونی به صورت نیمه تعطیل درآمده بود، با مالکان این مجموعه تولیدی گفت و گو کرده و قول پیگیری و مساعدت برای رفع موانع واگذاری این واحد تولیدی به یک فعال بخش خصوصی صنعت، برای راه‌اندازی مجدد و ایجاد بیش از هزار فرصت شغلی را داد.

بازدید از کارخانه تولید و فرآوری محصولات لبنی

میثم زالی در بازدید از یک کارخانه تولید و فرآوری محصولات لبنی، مدیران و کارگران این کارخانه مشکلات و دغدغه‌های خود را بیان کردند و همچنین مدیرعامل مجموعه گزارشی از عملکرد مجموعه خود را ارائه داد.
بازدید از مجموعه نساجی

زالی در بازدید از یک مجموعه نساجی که به دلیل بدهی‌ها و معوقات قانونی به صورت نیمه تعطیل درآمده بود، با مالکان این مجموعه تولیدی گفت و گو کرده و قول پیگیری و مساعدت برای رفع موانع واگذاری این واحد تولیدی به یک فعال بخش خصوصی صنعت، برای راه‌اندازی مجدد و ایجاد بیش از هزار فرصت شغلی را داد.
پرداخت حقوق و مطالبات معوقه

پس از آن زالی از خط تولید یک مجموعه تولید و فرآوری محصولات مرتبط با نشاسته بازدید کرد و مدیرعامل مجموعه در حاشیه این بازدید گزارشی از روند بهبود تولید و فروش خود پس از ییگیری‌های این شورا برای رفع برخی موانع قانونی ارائه کرد.

در حاشیه این بازدید، تعدادی از کارگران یک واحد تولیدی تعطیل شده استان قزوین که چندین ماه حقوق و مطالبات معوقه داشتند، تجمع کرده و خواستار شنیده شدن خواسته‌ها و اعتراضات خود توسط مسئولان استان بودند .

خبر جدید  پیگیری اختلاف ارضی آبیک با نظرآباد/بررسی موانع پروژه الحاقی بیمارستان شهدا

زالی با حضور در تجمع کارگران، گزارشی از روند پیگیری ستاد که از چند ماه پیش و با ارتباط مستمر با نماینده کارگران و رایزنی با مسئولان قضایی و همچنین مدیران شرکت توانیر و سازمان امور مالیاتی برای بازگشایی مجدد این واحد تولیدی و پرداخت معوقات کارگران ارائه داد.

بازدید بعدی از یک واحد صنعتی تولید محصولات تهویه هوا بود که به تازگی با بهره مندی از حمایت ستاد موفق شده بود سپرده های ارزی خود را پس از ۸ ماه پیگیری از یکی از بانکهای کشور به منظور بهبود روند تولید و افزایش کارگران و ایجاد اشتغال پایدار در استان آزاد نماید.
برگزاری جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین

در این بازدیدها جمالی پور استاندار قزوین، تعدادی از معاونان استاندار، برخی مسئولان قضایی استان و تعدادی از مدیران ارشد دولتی استان قزوین نیز حضور داشتند.

آخرین برنامه زالی در این سفر، حضور در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین بود که با حضور استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، ریاست دادگستری و دادستان قزوین، مدیران ارشد استان و تعدادی از مدیران بانک‌ها و مدیران واحدهای صنعتی برگزار گردید.

جمالی پور استاندار استان قزوین با تبریک دهه کرامت و همچنین روز صنعت و معدن به فعالان این بخش، صنعت را یکی از مهم ترین ارکان اقتصاد دانست و اظهار داشت:تلاش برای رفع معضلات و مشکلات فعالان بخش صنعت، لازمه حل بیشتر مشکلات اقتصادی و معیشتی است.

خبر جدید  شناسایی ۸ خوشه صنعتی در قزوین

مشکلات صنعت‌گران

رئیس سازمان صنعت استان قزوین با اشاره به مهم ترین مشکلات صنعتگران این استان، بیان کرد:

بیشترین مسئله ای که امروز فعالان بخش صنعت در استان قزوین با آن درگیر هستند، نحوه تعامل با سیستم بانکی است.

پس از آن شش نفر از مدیران صنایع استان هر کدام به طور جداگانه دغدغه ها و معضلات واحد تولیدی خود را بیان کرده و در کارگروه پیرامون این مشکلات بحث شد و برای حل این مشکلات تصمیماتی در کارگروه مصوب شد.

سه تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر کدام به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود برای رفع موانع تولید در استان پرداخته و به لزوم حمایت از ستاد و کارگروه‌های استانی آن برای حل و فصل مشکلات واحدهای تولیدی تاکید کردند.

در ادامه جلسه رئیس دادگستری و دادستان استان نیز گزارشی از نحوه حمایت دستگاه قضایی از مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ارائه دادند..
تحقق شعار جهش تولید

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در پایان ضمن تشکر از همراهی و همدلی مسئولان استان و نمایندگان مجلس، تصریح کرد:همگی با رویکرد همکاری و همدلی به دنبال تحقق شعار جهش تولید هستیم.

در بحث قوانین ظرفیت های خوبی وجود دارد که هنوز به طور کامل استفاده نشده و به طور مثال در صورت اجرای کامل ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید، تحقق شعار جهش تولید دست یافتنی خواهد بود.

خبر جدید  چهار هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه می‌شود

وقتی یک تولیدکننده بدهکار می شود، از جهت‌های گوناگون مورد فشار قرار می‌گیرد، یک بیمار اورژانسی هم اگر از خدمات اولیه اورژانس بهره‌مند نگردد، ادامه حیات او دور از انتظار است.

باید به تولیدکنندگانی که بدهکار شده‌اند فرصت داد.

اعمال محدودیت‌های بانکی، ثبتی و بازرگانی علیه واحدهای تولیدی منجر به تعمیق بحران بیشتر در واحد میشود.

وی در ادامه، افزود:تولیدکننده تمام هویت خود را در خاک استان پرچ میکند و البته هیچگاه به میل خود زیر بار معوقات نمی‌رود.

اکثر تولیدکنندگان واحد تولیدی خود را به چشم فرزند خود می‌بینند و برای آن دلسوزی می‌کنند.

پیشنهادم به همه مسئولان، علی الخصوص مسئولان قضایی استان این است که از واحدهای تولیدی بازدید داشته باشند و با شرایط آن ها از نزدیک آشنا شوند. در این حالت اگر ما از نهادهای حاکمیتی و قضایی کمک بخواهیم با نگاه باز‌تری ما را همراهی خواهند کرد.
اهدای لوح در خصوص تکریم صنعتگران

در پایان لازم به ذکر است، لوحی مزین به بخش‌هایی از نامه امیرالمومنین(ع) به مالک اشتر در خصوص تکریم صنعتگران از سوی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و استاندار قزوین به دادستان و رئیس دادگستری استان اهداء شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری صنایع، به تاریخ: ۱۵ تیر ۱۳۹۹،‌ کد خبر: ۱۸۸۹۴۹،www.sanayepress.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: