بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۹:۱۷ ب.ظ
ابلاغ ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نظام مشوق بیمه‌ای و کارورزی قزوین
ابلاغ ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نظام مشوق بیمه‌ای و کارورزی قزوین ایلنا: معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۱۲۶ میلیارد ریال اعتبار برای نظام مشوق بیمه‌ای و کارورزی استان قزوین ابلاغ شده است.
ابلاغ 120 میلیارد ریال اعتبار برای نظام مشوق بیمه‌ای و کارورزی قزوین

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۱۲۶ میلیارد ریال اعتبار برای نظام مشوق بیمه‌ای و کارورزی استان قزوین ابلاغ شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، ناصر شفیع آبادی در جلسه کار گروه تخصصی اشتغال و سرمایهگذاری شهرستان آبیک اظهار کرد: از ۱۲۶ میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده اعتبار در حوزه مشوق بیمهای ۸۳ میلیارد ریال و اعتبار نظام کارورزی ۴۳ میلیارد ریال است.

وی افزود: برای ایجاد ۲۶۴ شغل در استان قزوین از صندوقهای خرد محلی مبلغی اختصاص داده شده که سهم شهرستان ها مشخص شده است.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ادامه داد: دبیرخانه مهارت آموزی واقعی در محیط کار در مرکز فنی و حرفه ای تشکیل شده است و واحدهای صنعتی که افراد فارغ التحصیلان بیکار را جذب کنند از بیمه مشوق بیمهای برخوردار می شوند.

شفیع آبادی به شیوه نامه نظارت و مسئولیت اجرای آن در شهرستان ها را بر عهده فرمانداران ذکر و اضافه کرد: صرف ایجاد اشتغال ملاک نیست بلکه تعهد اشتغال ایجاد شده باید بیمه باشد و کمیته نظارت در این زمینه با همکاری تامین اجتماعی تشکیل شود و در صورت عدم بیمه تعهد اشتغال ایجاد شده، کمیته نظارت شهرستان آبیک باید تخلف را به کمیته نظارت استان قزوین معرفی کند.

وی خاطرنشان کرد: میزان سرانه ایجاد اشتغال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که این مهم باید رعایت شود و در صورتی که سرانه اشتغال کمتر از این مبلغ باشد باید تذکر داده شده و یا برخورد قهری صورت گیرد.

این مسئول اذعان کرد: شهرستان آبیک با حدود ۴۶ طرح، جذب ۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات و ایجاد اشتغال ۲۳۷ نفر در سال گذشته در زمینه تخصیص تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در استان قزوین رتبه نخست را کسب کرده است.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین افزود: از سوی بانک مرکزی با وزارت خانه مربوطه از محل صندوق توسعه ملی تخصیص اعتباری اخذ شده اما برای استانها هنوز کار سازی نشده و منتظر ابلاغ از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم.

شفیع آبادی ادامه داد: سال گذشته ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی برای استان قزوین ابلاغ شده بود که ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است که از سوی بانکها لازم است مابقی تسهیلات باقی مانده شهرستان آبیک در این زمینه تا اواخر خرداد یا مرداد ماه امسال پرداخت شود.


منبع :: ابلاغ ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نظام مشوق بیمه‌ای و کارورزی قزوین