بانک پاسارگاد
تاریخ انتشار: دوشنبه 27 می 2019 | 20:02 ب.ظ
آبیک با دیواری از آلودگی زیست محیطی روبروست
آبیک با دیواری از آلودگی زیست محیطی روبروستفرماندار آبیک در معارفه سرپرست جدید اداره محیط زیست این شهرستان گفت : آبیک از نظر اقلیمی در جایی واقع شده که اگر معضلات زیست محیطی نداشت از آب و هوای مطلوبی برخوردار بود اما متاسفانه این شهر با دیوار کاملی از آلودگی زیست محیطی روبرو است.

شعارسال: مراسم معارفه سرپرست جدید اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک با حضور حسن پسندیده مدیر کل محیط زیست استان قزوین و شهرام احمدپور فرماندار آبیک در دفتر فرماندار برگزار شد.

فرماندار شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: به برخی از زیرساخت‌های محیط زیستی در شهرستان آبیک کم‌توجهی شده که سرپرست جدید محیط زیست باید در رفع دغدغه مردم و مسئولان ارشد استان قزوین و شهرستان آبیک در حوزه محیط زیست گام بردارد.

جلوگیری ازخروج بخشی از آب تالاب الله‌آباد

محمد ایران‌نژاد رئیس حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک در این جلسه گفت: شهرستان آبیک با چالش‌ها و مشکلات محیط زیست مواجه است و در این زمینه مسامحه و کوتاهی نباید وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه محیط زیست شهرستان آبیک وضعیت خوبی ندارد، افزود: در سال‌های گذشته در برخی از عرصه‌های زیست محیطی ارزیابی مطلوب صورت نگرفته و موجب شده عرصه‌های طبیعی همچون پیغمبرکوه تاب‌آوری معادن را نداشته باشد.

این مسئول ادامه داد: با جلوگیری از خروج آب بر اثر بارش باران‌های امسال درتالاب الله‌آباد، اجازه ندادیم بخشی از آب ورود یافته از رودخانه‌های و کانال‌های مختلف به تالاب، از حوزه ریزگرد خارج شود.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک اضافه کرد: با توجه به اخطاریه‌های صادر شده برای ۳ گاوداری‌ بزرگ در خصوص رعیات الزمات زیست محیطی و عدم توجه به اخطاریه‌ها، مدیران این گاوداری‌ها به رعایت الزامات زیست محیطی در راستای ارتقای سلامت و بهداشت مردم، حفظ سالم‌سازی محیط زیست و پرداخت جرایم محکوم شدند.

ایران‌نژاد خاطرنشان کرد: مدیران عامل گاوداری‌های بزرگ صنعتی مذکور مکلف هستند نسبت به احداث سیستم‌های کنترلی تصفیه‌خانه فاضلاب و مدیریت زیست محیطی پسماندهای گاوداری‌ها اقدام کنند.

در این جلسه، از زحمات ۱۷ ماهه محمد ایران‌نژاد رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان آبیک با اهدای لوح و هدایایی از سوی فرماندار آبیک و شورای رسانه این شهرستان تجلیل شد و امید رحمانی به عنوان سرپرست جدید اداره حفاظت از محیط زیست این شهرستان معرفی و مشغول به کار شد.

سایت شعارسال، با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری ایلنا، تاریخ انتشار: ۵خرداد۱۳۹۸ ، کدخبر: ۷۶۷۳۴۱: www.ilna.ir


منبع :: آبیک با دیواری از آلودگی زیست محیطی روبروست

خبر جدید  تحقق وعده رئیس جمهور به کشاورزان قزوین
0/5 (0 نقد و بررسی)
بر چسب ها: , , , , , , , , , , ,